M&C Saatchi Başkanı: Şirketi satarak ihanet etmeyeceğiz.

Telegraph gazetesinde yazan Jeremy Sinclair, mevcut yönetimin gemiyi satmayacağını veya terk etmeyeceğini söyledi.

M&C Saatchi’nin başkanı Jeremy Sinclair, mevcut yönetim ekibinin, kurumun muhasebe sıkıntılarından sonra işi bırakmayacağını ya da şirketi satmayacağını söyledi.

Geçtiğimiz hafta kurucu ortak Maurice Saatchi ve üç yönetici (Sir Michael Peat, Lorna Tilbian ve Michael Dobbs) M&C Saatchi’den istifa etmesinden sonra şirket hakkındaki spekülasyonlara son vermek için Telegraph gazetesine yazı yazan Jeremy Sinclair: “Bebeğimizi elimizde tutuyor, onu sağlığına kavuşturmaya çalışıyoruz. Onu terk etme önerilerine karşı çıkarak şirkete ihanet etmiyoruz.”” Dedi.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra istifa eden bu yöneticilerin, Sinclair’den bağımsız bir başkan seçmesini istediği ve yeni bir co-CEO’nun David Kershaw ile birlikte çalışmasını istedikleri öğrenildi.

İstifa eden yöneticilerin The Sunday Times’ta yayınlanan istifa mektubunda, kendilerinin yaşanan muhasebe kriziyle ilgili bir soruşturma yürütmediklerinden ve gelişmeler ile ilgili girişimlerde bulunmamaktan dolayı suçlandıkları belirtildi.

Sinclair ve Kershaw, şirketin komisyoncusu Numis Securities’in de dahil olduğu dış danışmanlarının tavsiyesi üzerine görevlerini sürdürdüler.

M&C Saatchi’nin Mart ayında 4 sterline yakın olan hisse fiyatı, bu yıl 4’te 3 değer kaybetti. Şirketin Ağustos ayında ilk kez ortaya çıkan “yanlış beyanlarının” sonucunda şirketin hisse değerleri 79 puana düştü. Bugün hisse değerleri 115,78 puan.

Financial Times, Financial Conduct Authority(Mali Davranış Otoritesi)’nin geçen hafta muhasebe hatalarıyla ilgili bilgi istediğini ancak bu talebin resmi bir nitelik taşımadığını belirtti.

Geçtiğimiz hafta dört direktörün görevinden ayrılmasının ardından, M&C Saatchi’nin dünya genel müdürü Moray MacLennan, çalışanlara ve müşterilere, temel faaliyetin “sağlam” ve kurumun “daha güçlü” olacağına dair güvence verdi .

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.