artwork

Mayoreo, Oreo ve Heinz’ın ilgisini çekti

2 sene önce

0

Markalar, sosyal medyada dolaşan (kendilerinin üretimi olarak görünen) sahte bir sosun fotoğrafına karşılık verdi.

Son yıllarda Heinz, Mayochup, Buffaranch ve Honeyracha gibi lezzet karışımları icat etti. Şimdi de sosyal medyada Heinz mayonezi ve Oreo kurabiyelerini karıştıran yeni lezzet Mayoreo ile karşılaştık.

Bir şişe Mayoreo’nun fotoğrafı sosyal medyada epeyce dolaştı ancak Heinz, Mayoreo’nun gerçek olmadığını doğruladı. Görüntü ilk olarak 23 Haziran’da sahte ürün tasarımlarında uzmanlaşmış bir Facebook ve Instagram hesabı olan DoctorPhotograph tarafından yayınlandı.

Peki bu tuhaf lezzet gerçek olabilir mi?

HJ Heinz & Co (@HeinzTweets), pazartesi günü Doctor Photograph’ın tasarımı olan Mayoreo fotoğrafını retweet etti ve fikrin “ilginç” olduğunu belirtirken Oreo’dan da kendi fikrini paylaşmasını istedi. Oreo, sosyal medyadaki paylaşımın eğlence amaçlı yapıldığıyla ilgili farkındalığını iletirken bu fikri aklından çıkaramadığını itiraf etti.

Salı günü Oreo, PRWeek’e Mayoreo’nun gerçek bir iş birliği olmadığını ve bu ürünü piyasaya sürmek için herhangi bir planı olmadığını açıkladı.

Açıklamada, “Yine de Oreo her zaman yeni tatlar keşfediyor ve ürün yeniliklerine açık, bu nedenle ekibimizden gelen diğer heyecan verici, lezzetli (ve gerçek!) haberler için bizi izlemeye devam edin.” dedi.

Bir sosyal medya tartışması, 2018’de mayonez ve ketçap karışımı olan Mayochup’un piyasaya sürülmesine yol açmıştı. Mayoreo’nun kaderi de aynı olabilir mi?

Sosyal medya kullanıcılarının görüntüye verdiği tepkiye dayanarak, böyle olmayacağını tahmin ediyoruz.

Bu haberin başka bir versiyonu PRWeek’te yayınlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...