Maxus ve MEC başkanları uyarıyor

MEC ve Maxus’un başkanları Campaign UK’e verdikleri ortak bir röportajda, “Global medya ajanslarında hiç kimse rahat hissetmiyor ve her şirket kendisini dönüştürmeye düşünmeye ihtiyaç duyuyor” diyor.


Tim Castree & Lindsay Pattison

Bir diğer WPP ajansı Maxus ile birleşme aşamasında olan MEC’nin global CEO’su Tim Castree, Campaign’e yaptığı açıklamada “Hiç kimse şu an yerinde rahat oturmuyor” diyor.

Castree, pazara yeni girenler ve meydan okuyanlarla “sektörde tartışmalı bir dönem” içinde olduğumuzdan dolayı medya ajanslarının değişmek için “sürdürülebilir organizasyonel çaba”ya ihtiyaç duyduğu konusunda uyarıyor.

Castree, medya ajanslarının medya planlama ve satın almadan çıkıp içerik üretimine, performans pazarlamasına ve e-ticarete yönelmesi gerektiğini söylüyor.

“Tüm yeteneklere sahibiz ancak olması gerektiğinden daha azlar” diyerek yeni birleşen MEC-Maxus’un daha fazla müşteri kazanmasını istediğini açıklıyor.

Maxus’un global CEO’suyken şimdi GroupM Dönüşüm Başkanı olan Lindsay Pattison birleşmenin mantıklı olduğunu çünkü yeni şirkete 1 milyar doların üstünde gelir katabileceğini ve ilk 5’teki global ajans olarak rekabet edebilmek için kaynak ve yetenek kazandıracağını söylüyor.

Pattison, dönüşümü yönetmenin zor olduğunu kabul ederken “Ne kadar zorsa o kadar seviyorum.” diyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.