Site icon Campaign Türkiye

‘Mavi tik’ şimdi de Gmail’e geliyor

Güvenlik için çıkış yapan mavi tik özelliği, kullanıcıların kendilerine e-posta gönderen şirketlerin gerçek hesaplar olup olmadığını anlamasını sağlayacak.

Google’ın sunduğu reklam destekli ücretsiz e-posta hizmeti Gmail’e e-postayı gönderen hesabın doğrulandığı belirten mavi tik özelliği geliyor. Bugün Google’un duyurduğu yenilik, dolandırıcılara karşı, güvenlik konusundaki önlemlerini arttırdığına işaret ediyor.

Şirketten gelen açıklama, artık Gmail’de Twitter gibi platformlardakilere benzer bir şekilde mavi tik göreceğimiz yönünde oldu. Teknoloji devi tarafından paylaşılan ekran görüntülerinde, mavi tikin e-postayı gönderenlerin hemen yan tarafında yer alacağı görülüyor. Bu kısmın üzerine geldiğinizde ise e-postayı gönderenin “doğrulandığı” belirtiliyor.

Google, logosunu ekleyerek doğrulama yapan şirketlerin otomatik olarak mavi tik alacağını ekledi. Şirketin bu hamlesi, kullanıcıların gelen maillerin gerçek mi yoksa dolandırıcılık amaçlı mı olduğunu anlamasını kolaylaştırılacak. Gmail, bugünden itibaren hem iş hem de kişisel Google hesapları için mavi tikleri yayınlamaya başladı. Yani önümüzdeki günlerde birçoğumuz bu tarz doğrulanmış hesapları e-postalarımızda göreceğiz.

Exit mobile version