Mavi, 8 Mart’ta ismini kadınlara ithaf etti

Mavi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “İsmimiz İsminiz” diyerek, logosunu Mavi’de çalışan kadınların isimlerine dönüştürdü.

Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın çalışan istihdamı konusunda perakende sektöründe öncü rol oynayan Mavi, bu yıl 8 Mart’ta, “İsmimiz İsminiz” diyerek, dijital mecralardaki tüm logolarını gün boyunca “Mavi Kadınları”nın isimlerine dönüştürdü.

Mavi’de çalışan erkeklerin öncülüğünde başlayan, kadınlarla da devam eden hareket için Mavi CEO’su Cüneyt Yavuz, “Bu 8 Mart ismimizi kadınlara ithaf ediyoruz. Çünkü bir ismin arkasında yatan hikayenin gücüne inanıyoruz. Biz bugün, Mavi erkekleri olarak kadın arkadaşlarımızın hikayelerini dinleyip, onların isimlerini profillerimize taşıdık. Siz de bugün bir kadının isminin arkasındaki hikayeye ortak olun. Onu hissetmek, onu dinlemekten, empati kurmaktan geçiyor. Birbirimizi anladıkça güzelleşiyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun. %54’ü kadınlardan oluşan bir ekip olarak, yalnızca bugün değil, her an, iş dünyasında ve toplumsal hayatta kadınların güçlenmesine yönelik her çalışmanın yanındayız. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (Women’s Empowerment Principles – WEPs) imzacısıyız ve her noktada bu ilkeleri uygulayarak toplumsal cinsiyet eşitliğini destekliyoruz. Ayrıca Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından hayata geçirilen, şirketlerin yönetim kurullarında ve üst yönetiminde kadın oranının yüzde 30’a yükseltilmesini amaçlayan küresel Yüzde 30 Kulübü Projesi’nin de üyeleri arasındayız.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.