Maurice Levy 2016’da görevi bırakıyor

Publicis Groupe Başkanı Maurice Levy, bugün 2016 yılında emekliye ayrılacağını açıkladı. Saatch&Saatchi CEO’su Kevin Roberts ve COO’su Jean Yves Naouri de 2016’da görevini bırakırken, bu değişimin sebebi olarak Omnicom’un Publicis’le birleşmesindeki başarısız olduğu tahmin ediliyor. Bu gelişmelerin ardından Publicis’in kıdemli lider ekibi Directoire’ın değiştirileceği ve yeni ekibin Directoire+ olacağı açıklandı. Yeni ekipte de Levy ve Roberts’ın devam edeceği belirtilirken bu isimlerin 2016’da ayrılacağı ilan edildi. Diretoire+’ta Starcom MediaVest Group CEO’su Laura Desmond, ZenithOptimedia CEO’su Steve King ve Publicis Worldwide CEO’su Arthur Sadoun da yer alıyor. Yeni ekip dört yıllık bir süreç için göreve gelecek.

Bu değişiklikler sırasında 17 Eylül Çarşamba günü Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde konuşma yapmak için İstanbul’a gelecek olan Saatchi & Saatchi Fallon Group EMEA Başkanı Robert Senior’ın da pozisyonu değişti ve Saatchi & Saatchi Fallon networkü’nün CEO’luğuna terfi etti.

Senior yeni görevine önümüzdeki yıl itibariyle, Publicis Groupe yönetimindeki gidilecek değişiklerle beraber başlayacak.

2007 yılında Saatchi&Saatchi”nin İngiltere başkanlığını üstlenen Senior, 2010 yılından bu yana EMEA Başkanlığı’nı yürütüyordu.

Senior’un yeni görevi üstlenmesiyle beraber Saatchi & Saatchi Worldwide’ın Başkanı Kevin Roberts ise Saatchi & Saatchi/Fallon’un Yönetim Kurulu Başkanlığına gelecek ve Publicis Groupe’un başına geçecek. Publicis patronu Maurice Levy’nin yanı sıra o da, 2016 yılında yönetim kurulundaki görevinden emekliye ayrılacak.

Şu anda Saatchi & Saatchi’nin Asya Pasifik birimleri başkanlığını ve bölge yönetimini idare eden Chris Foster ise Operasyon Başkanlığı görevine gelecek.

Bu sırada, gerçekleşen bir dizi organizasyonel değişimin arasında, Razorfish ve Rosetta da Razorfish Global markası altında birleşecek. Şu anda Rosetta’nın başında bulunan Tom Adamski yeni markada, aynı görevle çalışmaya devam edecek.

DigitasLBi Luke Taylor ve Adamski doğrudan Groupe’un başkanlarıyla bağlantılı olacak.

Rishad Tobaccowala Publicis Groupe’un Strateji Başkanı olarak görev alacak ve dijital gelişim işlerine dair stratejik planlamalara öncülük edecek.

Robert Senior, Tom Adamski, Axel Duroux, Luke Taylor ve Leo Burnett’in Yaratıcı Yöneticileri Mark Tutssel ve Jean Francois Valent, Publicis Groupe’un stratejik danışmanlık ve operasyonel korrdinasyon komitesi P12’ye katılacak isimler.

VivaKi başkanı Frank Voris ise Re:sources’ın başkanlığına getirildi. Voris ayrıca Groupe’un üretim platformu Prodigious’a da öncülük edecek.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.