artwork

Matt Damon su bekleyenleri ağlattı

5 sene önce

0

Gittiğiniz otelde veya restoranda suyun kalmadığını, 6 saatten önce de suya ulaşamayacağınızı öğrenseniz ne yaparsınız? Büyük ihtimalle sinirlenir ve yetkiliyle görüşmek istediğinizi söylersiniz, değil mi? Bu mizanseni planlayan AB InBev’in markası Stella Artois ve Water.org‘un eş kurucusu Matt Damon su bekleyenleri ağlattı.

Water.org’un eş kurucusu Matt Damon su bekleyenleri ağlattı.

Stella Artois’nın Water.org ile yaptığı iş birliği, markanın Mother tarafından hazırlanan Super Bowl reklamında Matt Damon’ın rol alması ile başlamıştı. İş birliğinin ikinci meyvesi de sosyal deney niteliğinde bir çalışmayla geldi. Hemen hemen hepimizin musluğu açarak ya da garsondan isteyerek kolayca ulaştığı temiz su, bu internet videosunda duş almak ya da susuzluğunu gidermek isteyen kişilere kolay kolay verilmiyor. Basit bir ihtiyacını gidermek isteyen kullanıcılara suyun 6 saat sonra geleceği söyleniyor. İnsanlar sinirleniyor, yetkili biriyle görüşmek istediklerini söylüyorlar. O sırada gizli ekran açılıyor ve Matt Damon konuşmaya başlıyor. Dünya üzerinde pek çok kişinin temiz suya ulaşmak için 6 saat yol gitmesi gerektiğini anlattığı zaman bazı katılımcılar göz yaşlarını tutamıyorlar.

Temiz su bazıları için bulunmaz nimet

Matt Damon, “Pek çok kişinin su kriziyle kendi yaşamları arasında bağlantı kuramadığını, çünkü temiz suya kolayca ulaştıklarını fark ettik,” diyor. “Ancak dünyanın farklı noktalarındaki milyonlarca kişi için durum böyle değil. Bu anlayışı yerleştirmek istedik.”

Stella Artois başkan yardımcısı Harry Lewis, “Küresel su krizine dikkat çekmek için Super Bowl’u kullanmamız, hali hazırda bu konu üzerine tartışmaları başlattı. Şimdi lanse ettiğimiz ‘Suyu beklemek’ çalışmasıyla bu soruna yeni bir bakış açısı ekliyor, küresel su krizini çözmemize yardımcı olabilecek insanlara daha fazla ilham veriyoruz” açıklamasını yapıyor.

Ünlüler de destek verecek

“Suyu beklemek” videosu Stella Artois’nın YouTube kanalının yanı sıra, reklam satın almalarıyla Facebook ve Twitter’a da taşınacak. Projeye John Legend, Vanessa Hudgens, Marcus Samuelsson ve Pepper Teigen gibi ünlülerin yanı sıra sosyal medya fenomenleri de destek olacak.

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...