Mastercard, yeni NYC mutfak deneyimleriyle etkiliyor

Mastercard yeni mutfak deneyimlerini ve Tanzanya, İngiltere ve Japonya’daki en iyi üç restoranı New York’ta ziyaretçilerle buluşturuyor.

Mastercard’ın müşterilerine tutku noktalarından ulaşma stratejisi kapsamında yaratılan restoran topluluğunun adı ‘Priceless’ oldu.

Mastercard CMO’su Raja Rajamannar,  Campaign USA’e, markanın reklam bütçesini 2013’te deneyimsel olarak değiştirmeye başladığını ve o zamandan beri 1.000’e yakın benzersiz aktivasyon gerçekleştirdiğini söyledi.

2016 yılında Mastercard logosunu yeniden markalaştırdı ve ardından bu Mart ayı sonic markalaşmaya odaklandı. Rajamannar, şirketin şimdi de görsel ve işitsel varlıklarını “mutfak büyüsü” ile bir araya getirdiğini belirtti.

Zanzibar, Tanzanya’dan The Rock, Kitakyushu, Japonya’dan Terazushi ve Londra, Birleşik Krallık’tan Lyaness isimli restoranlar Spring Studios‘da bir araya getirildi. Her restoran, çatal bıçak takımı, baharatlar, masalar, sandalyeler hatta koku ve seslerle gerçek konumlarının özdeş bir kopyası olarak yaratıldı. Dijital pencereler, ziyaretçilere her bir restoranın gerçek konumlarının manzaralarını yansıtıyor.

Üç restoranın ünlü şefleri de ziyaretçileri eğlendirmek ve memnun etmek için bir ay veya daha fazla bir süre  için New York’ta olacak.

Terazushi’nin ünlü şefi Takayoshi Watanabe, imza bıçakları ve teatral performansıyla misafirleri için suşi hazırlarken, Lyaness Kurucusu Ryan “Bay Lyan” Chetiyawardana ünlü mixoloji kreasyonlarını sunuyor.

Bu üç mutfak tecrübesi birkaç ay sürdükten sonra Mastercard, Spring’teki konutlarını başka restoranlar da içerecek şekilde değiştirecek.

Global yaratıcı ajans ve prodüksiyon şirketi olan Spring Studios, tüm sürükleyici deneyimi bir araya getirdi.

Üç restorana ek olarak, Spring Studios, James Beard Ödüllü Şef JJ Johnson’ın dünya mutfaklarından oluşan bir marketi de dahil olmak üzere Mastercard için paha biçilmez bir çatıya sahip olacak.

Bu yazın başlarında, Mastercard ayrıca, Roma-Fiumicino Uluslararası Havaalanı’nda bir bistro da açmıştı.

Kaynak: www.campaignlive.com

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.