Site icon Campaign Türkiye

Mastercard yaratıcı yeteneği destekliyor

Mastercard, geçen yıl öğrenci liderliğinde gerçekleştirdiği kampanyanın ardından The Brit Awards’ın 25. yılını kutlamak için bu yıl The Brits School‘un yetenek havuzundan yararlandı.The Brits School’daki on dört öğrenciye Mastercard’ın sonik markasını kostüm, dijital animasyon, dans ve müzik aracılığıyla yorumlamaları için brief verildi.Sonuçlar, törenin yapıldığı O2 arenasının yanı sıra ITV’deki The Brit Awards yayını sırasında tanıtımlarda yayınlanacak.

Daha yaygın olarak, 3D VFX filmlerinin olduğu bir kampanya, Mastercard’ın sosyal medya hesaplarının yanı sıra 3D baskı posterleri ve dijital açıkhava mecralarda paylaşılacak. Buna Mastercard’ın Instagram hesabındaki süreci belgeleyen, McCann UK ve in-house yapım ekibi Craft tarafından çekilen bir dizi film de dahil.

Yönetmen Anthony Rubinstein, Dansçı Nife ve Spor Yorumcusu Alex Scott’ın da dahil olduğu bir ekip, öğrencilere çalışmada rehberlik etti.

The Brit School Müdürü Stuart Worden şunları söyledi: “Mastercard ile çalışmak, okulumuza eşi benzeri olmayan bir fırsat sağladı. Öğrencilerimize akıl hocalığı yapan parlak tasarımcılar, düşünürler ve yaratıcı bireylere sahip olmak bir zevkti ve katılanlarda büyük bir güven artışı sağladı.”

Mastercard İngiltere ve İrlanda Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Agnes Woolrich, markanın sponsorluk yoluyla öğrencilerin her zaman yanında olduğunu ve kampanyanın “öğrencileri desteklemek ve onların yeteneklerini geliştirip onlara neler yapabileceklerini göstermeleri için bir platform” olduğunu söyledi.

Big Group sosyal pazarlama kampanyasında görev aldı, medya planlama ve stratejiyi Carat UK yönetti ve PR kampanyasını Talker Tailor Trouble Maker oluşturdu.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version