Mastercard soyu tükenmekte olan türlere dikkat çekiyor

Her gün 150 canlı türünün soyu tükenirken, insan kaynaklı altıncı büyük kitlesel yok oluş, her on yılda %10 kayba yol açabiliyor.

Mastercard, müşterilerini bir milyon hayvan ve bitki türünün şu anda yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu gerçeğiyle yüzleştirmek için Conservation International ile iş birliği içinde ‘The Wildlife Impact Card’ programını oluşturdu.

McCann tarafından oluşturulan farkındalık kampanyası, Mastercard‘ın son kullanma tarihini kullanarak, kullanıcılara kartın süresi dolduğunda nesli tükenebilecek olan farklı canlı türlerine dikkat çekiyor.

Kampanya, kart kullanıcılarını harekete geçmeye yönlendirerek, hayvanların korunmasına yardımcı olmak için bağış yapmalarını sağlıyor; her karttan 1 ABD Doları Conservation International’a bağışlanacak.

Mastercard Pazarlama ve İletişim Başkanı Raja Rajamannar: “Herkes için sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya kararlı bir şirket olarak, bunun önemli bir yönünün ‘Kritik Derecede Tehlike Altındaki’ türleri ve yaşadıkları doğal ortamı korumak olduğuna inanıyoruz.” dedi.

 

Künye

Reklamveren: Mastercard

Ajans: McCann

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.