artwork

Mastercard kadın kriketini destekliyor

2 ay önce

1

Mastercard ve Hindistan Kriket Kontrol Kurulu (BCCI), Hindistan’ın Avustralya’ya karşı oynayacağı T20 serisi öncesinde kadın kriket oyuncularının hafife alınmayacak yeteneklerini sergileyen bir kampanya başlattı.

Kampanyadaki ilk film, Harleen Kaur Deol’un Hintli bir kriket oyuncusu olarak sahaya çıkmadan önceki mücadelelerini vurguluyor. Bu filmin ardından Shafali Verma ve Renuka Singh’in bulunduğu iki ayrı film daha yayına girecek.
BCCI Fahri Bakanı Jay Shah: “Sıkı çalışma, fedakarlık ve özveri dolu hikayeleri gözler önüne serecek kampanya için Mastercard ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Genç kızları tutkuyla bağlanabilecekleri bir kariyer seçeneği olarak kriket oynamaya teşvik etmek istiyoruz.” dedi.
Mastercard Asya Pasifik Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama & İletişim Başkanı Julie Nestor: “Mastercard, sporu küresel olarak daha kapsayıcı hale getirmek için çabalıyor. Kriket, Hindistan’daki en ünlü spor. Kapsayıcı ücret politikası için BCCI’yı takdir ediyoruz ve kadın kriketini aktif olarak desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Bu amaçla BCCI ile yapılan iş birliği, Mastercard’ın toplumsal cinsiyet ön yargılarını ele alma ve kadınların spora katılımını teşvik etme taahhüdünün devamıdır.” dedi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Avon içindeki gücü açığa çıkaran kadınları kutluyor

Her kadın, yeteneği olan şeyi keşfedecek ve bunu eyleme dökecek...

Kadın, bedeni üzerindeki tek söz sahibidir

1970 yılından bu yana kadın haklarına yönelik tutum pek de...

KFC, ikonik ‘kova’larından pota yaptı

KFC, Kanada’da ikonik kovalarını basketbol potalarına dönüştürdüğü soğuk iklime uygun...