artwork

Marvel Stüdyoları, Black Panther laboratuvarını yeniden yaratıyor

1 yıl önce

0

Marvel Stüdyoları ve Bilim Müzesi, Shuri’nin laboratuvarını yeniden yarattı.
11 – 16 yaş arasını hedefleyen interaktif galeri, teknisyenlerin katkısını kutluyor. Farklı alanlara bölünmüş olan David Sainsbury Galerisi; enerji ağları, sağlık bilimleri, ileri üretim ve yaratıcı endüstrilerden oluşur.

Shuri’nin laboratuvarında çocuklar, seti aydınlatabilir ve bir aydınlatma teknisyeni rolüne bürünebilir, post prodüksiyon ses teknisyeni olarak ses ve diyaloğu eşleştirebilir veya post prodüksiyon görsel efekt teknisyeni olarak sanal nesneler ekleyebilir.

Walt Disney Company EMEA, Stüdyolar Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Lee Jury şunları söyledi: “Teknisyenler film yapım sürecinde çok önemli bir rol oynuyor; ekranda gördüklerimiz, ancak teknik uzmanlıkları ve vizyonları sayesinde mümkündür. Bu nedenle gelecek neslin bu önemli rollere yönlenmesine yardımcı olmak adına Bilim Müzesi’ni destekleyebildiğimiz için çok heyecanlıyız.

Bu iş birliği Disney’in ‘Geleceğin Öykü Anlatıcıları’ girişiminin; yeterince temsil edilmeyen grupların film yapımındaki kariyerlere erişimini artırmak, yaratıcı endüstrilerde daha fazla gencin çalışmasına olanak sağlamak, yeteneklerini ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için nasıl işe yaradığının bir örneği.”

Marvel Stüdyoları ayrıca topluluk erişimi oluşturmak ve yeterince temsil edilmeyen topluluklardan gençlerin galeriyi ziyaret etmelerini sağlamak için 100.000 £ bağışta bulunacak.

Bir Marvel teknisyeni olan Peter Devlin şunları söyledi: “Bu hayali yeri olabildiğince otantik hissettirmek ve ilham verici bir yer olabilmesi için her departmanda bir ekip olarak çok çalıştık, bu yüzden gençlerin bunu deneyimleyebileceklerini, teknik bilgi ve becerilerini geliştirebileceklerini bilmek harika.

Shuri’nin laboratuvarının tasarımını ve kamera arkasındaki el sanatlarının katkılarını deneyimlemek gerçekten dönüştürücü olacak.”

Bilim Müzesi, yaratıcı taraf ve kampanyanın diğer tüm yönleri için Influence Digital ile iş birliği yaptı. Disney, Accelerated Intelligence ve MXW ile çalıştı.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK