Site icon Campaign Türkiye

Mart ayında medyada en çok yer alan ünlüler

Mart ayında medyada en fazla yer alan magazin ünlüleri raporu açıklandı. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin gazeteler, dergiler, TV’ler ve internet siteleri üzerinden hazırladığı rapora göre, Hülya Avşar zirvedeki yerini korurken, ikinci sırayı Orhan Gencebay aldı…

Şubat ayında olduğu gibi bu ay da zirveyi kimseye kaptırmayan Avşar, medyada en çok Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışması ile öne çıktı. Hülya Avşar ay genelinde ise 4 bin 544 haber ve yazı ile gündeme geldi.

AYIN EN MEDYATİK ÜNLÜLERİ

Ünlü isim,    haber adedi

Hülya Avşar,    4.672
Orhan Gencebay,    3.482
Necati Şaşmaz,    3.368
İbrahim Tatlıses,    3.262
Acun Ilıcalı,    3.099
Cem Yılmaz,    2.758
Kıvanç Tatlıtuğ,    2.654
Sezen Aksu,    2.646
Nihat Doğan,    2.257
Çağrı Müftüoğlu,    1.964

*Veriler, MTM Medya Takip Merkezi (MTM)’nin Mart 2013’te 3 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve internet siteleri üzerinden yaptığı haber takibi sonuçlarından derlenmiştir. 

Gencebay Popstar jürisinde…

Magazin dünyasının en fazla ses getiren bir diğer ünlü ismi Orhan Gencebay oldu. Mart ayında Star TV ekranlarında yayına başlayan Popstar yarışma programı ile gündeme gelen Orhan Gencebay, ay boyunca 3 bin 403 haber ve yazı ile adından söz ettirdi.

Necati Şaşmaz ameliyat oldu…

MTM’nin araştırmasına göre, ayın medyada öne çıkan üçüncü ünlüsü Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde rol alan Necati Şaşmaz’dı. Ay içerisinde kalbinden bir rahatsızlık yaşayan ve anjiyo geçiren ünlü oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Necati Şaşmaz toplamda 3 bin 318 haber ve yazıda yer aldı.

Tatlıses davasında karar…

Geçtiğimiz aya oranla medyadaki haberlerini yüzde 57 arttıran İbrahim Tatlıses, Mart ayında medyaya en fazla yansıyan dördüncü ünlü oldu. Ayın son günlerinde, 2011 yılında maruz kaldığı saldırıya ilişkin davada kararın çıkması ile haberleri bir anda artan Tatlıses, çiğköfte markası için TSE’den Helal Sertifikası almaya hak kazanması ile de ay boyunca haberlere konu edildi. Sanatçı, Mart ayında 3 bin 81 haber ile gündeme geldi..

Acun Survivor için Panama’ya gitti

MTM’nin Şubat ayı magazin gündeminde listenin ikinci sırasında bulunan Acun Ilıcalı, Mart ayı raporuna göre en çok konuşulan 5. ünlü olmayı başardı. Yetenek Sizsiniz Yarışması’nın sona ermesinin ardından, Survivor için Panama’ya giden Ilıcalı, ay boyunca çoğunlukla Survivor yarışması ile ilgili haberlerde yer buldu. Acun Ilıcalı Mart ayında 3 bin 13 haber ve yazıda yer aldı.

 

 

Exit mobile version