Marlboro’nun sahibi sosyal medya ajansı arıyor

Marlboro markasının sahibi Philip Morris International (PMI), uluslararası sosyal medya düzenlemelerini yapacak bir ajans aramaya başladı.

Şirket daha önce işçi profilini geliştirmek için bir ajansla çalışmaya başlamıştı. Sosyal medya mecralarına dahil olmak isteyen PMI şimdi de bu konuda başarılı bir ilişki kurabileceği ajansları arıyor.

PMI işveren olarak göründüğü 100.000’e yakın takipçi sayısı olan bir LinkedIn hesabına sahip. Bu hesap yoluyla iş ilanları ve duyurular yayınlayan şirket halihazırda bir ajansla çalışmıyor.

Şirket adına konuşan çalışanlardan birisi araştırmaların sürdüğünü, acele etmek istemediklerini dile getirdi. “PMI’nin çalışan profilini sosyal medyada iyi bir şekilde yansıtabilecek ajansları arıyoruz.” dedi.

PMI, piyasanın önde gelen markalarından biri olan Marlboro’nun yanı sıra L&M, Fortune, Lark ve Chesterfield adlı sigara markalarına da sahip.

Şirketin 2013 yılı içerisinde Amerika’daki sigara pazarının %15,7’sine sahip olduğu tahmin ediliyordu. Haziran ayı içerisinde elektronik sigara üreticisi Nicocigs’i satın alan PMI, 2014 yılının sonuna doğru Marlboro için ürettiği elektronik sigarayı satışa sunacağını duyurmuştu.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.