artwork

Markaların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyaları

1 ay önce

0

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bir çok marka 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kampanyalar hazırladı.

Markaların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel paylaşımlarını sizler için derledik.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Güçlerini geçmişten, cesaretlerini geleceğe olan inançlarından alanlar için… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” Mesajıyla kutladı.

ING Türkiye

ING Türkiye’den anlamlı 8 Mart mesajı: İdeal kadın yoktur, idealleri olan kadınlar vardır.

Farklılıkları kapsayıcı bir anlayışı benimseyen ve fırsat eşitliğini destekleyen ING Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “İdeal kadın yoktur, idealleri olan kadınlar vardır” mesajının öne çıktığı anlamlı bir video ile kutladı. Herkesin farklı hayalleri varken tek bir kalıba sığdırılmanın anlamının sorgulandığı filmde “ING, kendi hayallerine ulaşmak için çabalayan her kadının yanında” mesajı vurgulandı. ING,  aynı zamanda çalışanlarına yönelik düzenlediği iletişim kampanyası ile de kadınların karşılaştığı engellerle ilgili farkındalık yaratmayı amaçladı. Bu kapsamda ING Türkiye’nin reklam yüzü Ezgi Mola, gazeteci yazar Nilay Örnek ve basketbol antrenörü Selen Erdem’in katıldığı panelde iş dünyasında fırsat eşitliği üzerine konuşuldu.

QNB Finansbank

QNB Finansbank 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde şu mesajı yayınladı: “QNB Finansbank olarak kadın çalışan oranımızla ilk kuruluşumuzdan bu yana en kritik pozisyonlarda kadın yöneticilerin olmasına önem verdik. Yayına aldığımız Toplumsal Cinsiyet Eşitliği rehberimizle cam tavanı kırıyor, iş yerinde kadın eşitliğini sağlamak ve kadın üst düzey yönetici oranını artırma sözünü veriyoruz. Kadın çalışanlarımıza olan inancımızla yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. 😊”

BtcTurk

Eşitlik ve çeşitliliğe önem veren, bünyesinde kadın çalışan oranı yüzde 41, yönetici seviyesinde kadın çalışan oranı ise yüzde 35 olan BtcTurk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, Türk sporunu Milli Takımlar seviyesinde temsil eden ve son dönemde başarılarıyla ön plana çıkan sporcuların yer aldığı video ile kutladı.

Pegasus

Pegasus 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın ekibiyle uçtu Pegasus Hava Yolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde özel kadın ekibiyle gerçekleştirdiği uçuşlarla dikkat çekti. ‘Cumhuriyet’ isimli uçakla yapılan rotalarda, kadınlar gücünü gösterdi.

Ayrıca Türk Eğitim Vakfı ile 1000 kız üniversite öğrencisine eğitim bursu vererek geleceğe en önemli adım attı.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz’den Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar için fırsat eşitliğini destekleyen kampanya: Be one of many

Mercedes-Benz’in yıl boyunca sürecek kampanyasında hayatın farklı alanlarında başarılı olan üç kadın kendileri ve hayata bakış açılarını paylaşıyor. Yazar ve girişimci Aya Jaff, baş aşçı ve restoran sahibi Dalad Kambhu ve yönetici Alexandra Straßburger, Mercedes-Benz’in Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı yeni kampanyada yer alıyor. Kampanya, onların erkek meslekleri olarak görülen alanlarda becerileri ve kişilikleriyle nasıl kendi yollarını çizdiklerini gösteriyor. Bu sayede geleneksel rol modellerin geçmişte bırakılarak, kadınların hayallerini gerçekleştirmesine ve kendi isteklerinin ve hayallerinin peşinden gidebilmelerine odaklanılıyor.

Beşiktaş JK

Beşiktaş JK’dan kadınların düşüncelerini geleceğe taşıyacak platform: hergunumsun.org

Türkiye’de ilklerin kulübü olan Beşiktaş JK, kadınların sporla ilgili düşüncelerini, önerilerini, anılarını, hislerini geleceğe taşımak amacıyla anlamlı bir projeye imza attı. Kadın taraftarlar için “Her Şey Değişir Bir Sözünle!” sloganıyla hergunumsun.org platformunu kuran Beşiktaş JK, projenin başlama vuruşunu aralarında Beşiktaşlı kadın sanatçıların, akademisyenlerin, hukukçuların, sporcuların, taraftarların olduğu 11 kişilik kadın takımıyla Tüpraş Stadyumu’nda yaptı. Beşiktaşlı kadınların tüm kadınlarımıza armağan ettiği özel bestelenen marşımız #hergunumsun de ilk kez duyuldu.

Trendyol

Trendyol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “Türkiye’nin Trendyol’u olarak, hayallerini büyütmek için var gücüyle çalışan kadınların yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! 🧡” Mesajıyla kutladı.

Hepsiburada

Hepsiburada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yayınladığı şu mesajla kutladı: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! 💜 Aralıksız 7 yıldır tüm girişimci kadınların hayalini gerçekleştirmek için buradayız çünkü biz Türkiye’nin Hepsiburada’sıyız. Sen de Hepsiburada’dan girişimci kadınların ürünlerini satın al, onlara destek ol.”

Tatilsepeti

Tatilsepeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “Kadınlar gününü Özel bir güne ihtiyaç duymadığımız nice senelere, Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” Mesajıyla kutladı.

Citroen Türkiye

Hyundai

Hyundai 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “Hyundai olarak, kadın sürücüleri dikkatli ve özverili sürüşleri için kutluyoruz. Sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için değil, trafikte oldukları her gün için.” Mesajıyla kutladı.  #TrafikteDahaÇokKadın 

Greyder

Greyder 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yayınladığı şu mesajla kutladı: “Duyuyor musunuz? Bunlar fikirlerin ayak sesleri… Bunlar özenin ve titizliğin… Bunlar üretimin ayak sesleri… Bu da yaşadığımız haklı gururun…. İşimizin her aşamasında kadın çalışanlarımızla omuz omuza yürüyoruz. Kendisi ailesi ve toplumumuz için emin adımlarla ilerleyen tüm kadınlarla gurur duyuyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” #KadınınAyakSesleri #greyder

Anadolu Efes

Anadolu Efes Spor Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Yanındayız Derneği iş birliğiyle önemli bir çalışmaya imza attı. 7 Mart 2024 Perşembe günü oynanan Anadolu Efes – Bayern Münih maçında Anadolu Efes Spor Kulübü ve Yanındayız Derneği iş birliğinde “eşitlik” konuşuldu. Sinan Erdem Spor Salonu’nda pek çok bilgilendirici etkinlik yapılırken karşılaşmanın
devre arasında ise Anadolu Efes ailesinin güçlü kadınları basketbolseverler tarafından alkışlandı.

Eczacıbaşı Dynavit

Eczacıbaşı Dynavit 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yayınladığı şu mesajla kutladı:  “1966 yılından beri Kadın Voleybolunun Güçlü Destekçisi olan Eczacıbaşı, kadınların gücüne tam anlamıyla inanıyor ve onları yürekten destekliyor. Sen yeter ki devam et! Dynavit ile aradığın destek her zaman yanında! Kadınların spor ve sağlık alanındaki başarılarına katkıda bulunmak için buradayız.”

Orzaks İlaç

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde #İlhamAlGüçVer Projesiyle Farkındalık Yarattı

Alyors Grup bünyesinde 20 yıldır faaliyet gösteren OTC sektörünün lider firması Orzaks İlaç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar arasında sinerji ve farkındalık oluşturma amacıyla gerçekleştirdiği #İlhamAlGüçVer projesini hayata geçirdi.

Ayakkabı Dünyası

Ayakkabı Dünyası 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yayınladığı şu mesajla kutladı: “Hayatı güzelleştirmekten öte hayatın her anına iz bırakan, her başarı öyküsünün ardında alın teri olan ve ilham veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun…”

Gain

Gain, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yayınladığı şu mesajla kutladı: “Güçlüyüz, yılmayız, yıkılmayız. Kendi bildiğimiz gibi yaşar, kendi bildiğimiz gibi gezer, kendi yolumuzdan şaşmayız. Canımız sıkılırsa, kafa tutarız dünyaya. Çünkü kadınız. 8 Mart’ımız kutlu olsun.”

Ay Yapım

Ay Yapım, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yayınladığı şu mesajla kutladı: “Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığın ve şiddetin son bulduğu, cinsiyet eşitliğinin her alanda hüküm sürdüğü daha adil bir dünya dileğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!💐❤️”

Show TV

Show TV Kadınlar Günü’nü içeriklerinden hazırladığı bir video ile kutladı.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...