Markaların 1 Nisan kampanyaları

Dijital çağda 1 Nisan Şaka Günü ile ilgili en müthiş şey, en sevdiğiniz sandalyeye dağılmış raptiyelere oturma konusunda endişelenmemenizdir. En iyi şakalar bile onlara uzaktan gülebileceğimiz ve inceleyebileceğimiz mesafeden, bilgisayar ekranımızın arkasında güvenli bir şekilde otururken, online yapılıyor. Ve bu yıl 1 Nisan pazar gününe denk geldiği için pek çok marka şakalarını pazardan önce yapmaya başladı. Biz de markaların 1 Nisan kampanyaları ve şakalarını sizler için derledik.

Adobe Illustrator 

Adobe Creative Cloud geçtiğimiz günlerde, Illustrator CC için aç ve sinirli kullanıcılarını tatmin etmeyi amaçlayan 1 Nisan “deneysel” sürümünü yayınladı. ‘AiFood’ yapay zeka özelliğinin kullanıldığı bu sürüm sayesinde, tasarımını yaptığınız yemek nesnesini yakınlardaki restoranlardan sipariş verebiliyorsunuz.

Programın geliştiricileri, yemek görselleri tasarlıyorsanız, karnınızın acıkacağını tahmin etmişler. Bu nedenle, iştahınızı tatmin edecek bir uygulama içi dağıtım aracı, üretkenlik düzeyinizi ciddi şekilde artırabilir.

Elbette, araç gerçek olamayacak kadar iyi, ve markanın 1 Nisan şakası ama eğer var olsaydı kaç tane tasarımcı-müşteri bağını kurtaracağını düşünün.

Burger King

Burger King’e ne kadar bağlısınız? Oturma odanızda bir sipariş kiosku alacak kadar mı? Çünkü bu, tam olarak ‘Whopper Easy Order’ ile markanın size önerdiği şey. Başkaları Belçika Kralı’na meydan okurken ya da kuyrukta sıra beklerken ya da bir kripto para yayınlanırken, siz evinizdeki kiosk ile sipariş verdiğiniz Whopper’ınızı yiyor olucaksınız.

Burger King ‘den başka bir 1 Nisan kampanyası: The Chocolate Whopper. Öğle yemeğinden sonra tatlı için beklemeye gerek yok.

Honda

Oldukça ilham verici olan kampanyada, arabaların çarpışmalarını önlemeye yarayan sensörleri sokakta telefonlarına bakarak dolaşan insanlara uygulamak. Honda’dan Sixth Sense uygulaması ile çarpışılmayan bir hayata hoşgeldiniz.

Jägermeister

Barmen Dirseği’nden mi mustaripsiniz? Jägermeister’den Jäger Balm, günü kurtarmak için burada.

Coca-Cola

Coco-Cola uzun yıllardır hayatımızda ve marka, yeni tatlar ve varyasyonlar deneyerek tüketicilerini tatmin etmeye devam ediyor. Bu sene de, yeni bir lezzet olarak partilerin ve şakaların vazgeçilmezi helyumu sundu. 

Carabao Energy Drinks

Carabao enerji içeceği markası, yeni bir Mandarin portakal aromalı içecek tanıtmaya karar verdi, ancak doğru rengi bulamadı. Böylece, ABD başkanının turuncu ten tonunu yansıtan lezzetle “Energy drinks great again!” kampanyasını yapmaya karar verdiler.

Heinz


Bütün sandviçlere yakışan mayonez denince akla gelen markalardan olan Heinz, bu sene mayonezlerine yeni bir tat getirdi: Çikolatalı mayonez!

 

Lexus

Lexus, tükürüğünüzden alınan DNA’yı analiz ettikten sonra 48 saat içinde özel olarak üretilmiş bir Lexus teslim etmeyi vaat ediyor.

Arbys & Warby Parker

Gözlük üreticisi Warby Parker ve Arby’s 1 Nisan için ortak bir girişime imza attılar. WArby’s adını alan bu ortaklık sonucunda marka isimlerinin birleşmesiyle yeni bir fast-food markası yaratıldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.