artwork

Markalardan 5 “cool” Instagram videosu daha

11 yıl önce

0

Instagram da yıl içinde artık reklamlara geçeceği için, burada daha fazla markalı içerik görmeye alışmanın zamanı geldi. Ama eğer markalar eğlenceli Instagram görselleri yaratmaya devam ederse bu o kadar da kötü bir durum olmayacak gibi görünüyor.

Sizinle iki ay önce 5 tane “cool” Instagram videosu paylaşmıştık. Aşağıdaki örneklerde yine, Instagram mecrasını doğru anlayan markaların videolarını izleyebilirsiniz:

Starbucks

Starbucks bu videoda popüler bir aplikasyon olan, aynı iletide hem fotoğraf hem de video paylaşmaya olanak sağlayan PicPlayPost’u kullanıyor.

 

Topshop

Londra Moda Haftası’nda sıradan bir video çekmek yerine, Topshop hızlı bir slow-motion çekim tercih etmiş.

 

Toyota

Bazen markalar hashtag ve sosyal trendlere balıklama atlayınca en iyi ihtimalle rahatsız edici, en kötüsüyse acınası olabiliyorlar. Ama Toyota, popüler Instagram hashtag’i “throwback Thursday”i (#tbt) bunların hiç biri olmadan başarmış. Arabalarının retro görsellerini kullanan Toyota’ya klasik #tbt fotoğraf iletisi değil de video paylaştığını için bonus puan.

 

Puma

Animasyon ve stop motion’ın zevkli bir karışımı.


 

Walmart

Walmart markasının arkasındaki gerçek insanlardan birini videoya taşıyarak güzel bir videoya imza attı Walmart. Videodaki şirin ve yaşlı hanfendi Instagram’ın ne olduğunu bilmiyor bile olabilir ama yine de eğlenceli bir şekilde Walmart’ın da Instagram’da olduğunu duyuruyor.

Kaynak: Digiday