Site icon Campaign Türkiye

Markalar, “Özel Kanal” ile takipçileriyle 7/24 beraberler

IAB (Interactive Advertising Bureau) Türkiye’nin Nisan ayı içinde açıkladığı 2013 dijital reklam yatırımları raporuna göre Video Reklamcılık %54 ile en hızlı büyüyen reklam dalı oldu.

Yine IAB’nin yayınladığı Video Ölçüm araştırması, toplam izlemelerin %45’inin gerçekleştirdiği mecranın NOKTA olduğunu ortaya koyuyor.

NOKTA, sahip olduğu erişim gücünü, yeni altyapısıyla birlikte farklı bir boyuta taşıdı. İzlesene’de başlatılan ücretsiz “Özel Kanal” altyapısı, kısa sürede büyük ilgi gördü. Şu anda NOKTA mecralarında, aralarında Vodafone Freezone, Turkcell, Kanal D, TRT, Beni Affet, Adını Kalbime Yazdım gibi  dizileri ile Focus Film, Kral Oyun, online oyuncuların yakından takip ettiği League of Legends, Fenerbahce TV’den 7/24 canlı yayın yapılan Fenercell, Hayrettin, Can Bonomo’nun da olduğu 1.000’i aşkın özel kanal bulunuyor.

NOKTA, Özel Kanal Yapısı ile içerik sahiplerine yeni bir yayın mecrası sunuyor. Uygulamayla, İçerik Sahipleri ya da hazırladığı videoyu yaymak isteyen Yaratıcı’lar, kolay bir arayüz üzerinden içerik yayınlarını yönetebiliyor. İzlesene Özel Kanalları, benzerlerinin aksine sosyal paylaşıma açık modüler alt yapısı sayesinde, içeriğin etkili ve hızlı biçimde yayılmasını sağlıyor.

Rekor VodafoneFreezone Kanalı’nda 

İzlesene’nin, sayıları 1.000’i aşan özel kanallarından birisi olan yeni Vodafone Freezone Özel Kanalı kısa süre önce açılmasına rağmen rekor düzeyde ilgiye ulaştı. Kanalda bugüne kadar toplam 4 milyonun üzerinde video izlendi. Bu izlenmelerin bir kısmı organik şekilde yayılarak anlamlı bir medya değeri yaratmış oldu.

Vodafone Freezone 17. Liselerarası Müzik Yarışması (LMY) için izlesene.com‘u ana video mecrası olarak seçti (izlesene.com/vfreezone).
Vodafone içerik ajansı FSAP ile hedef kitlenin ilgisini çeken içerikler yaratıldı. Kanalda toplam 1000’den fazla özel prodüksiyon içerik konumlandırıldı.  Bir strateji çerçevesinde TV- Dijital arası yönlenme sağlayan transmedia bir hikaye oluşturuldu. Bir aydan az zamanda Liselerarası Müzik Yarışması ile ilgili 1 milyonun üzerinde izleme gerçekleşti.

Vodafone Freezone Özel Kanalı’nda, 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nın elemelerinde Ankara’dan başlayarak sırasıyla Adana, İstanbul ve son olarak İzmir’de performans sergileyen 400’e yakın liseli grubun performansını ve yarışmanın son dört yılına ait videoları bulmak mümkün. Özel kanalda ayrıca Vodafone Freezone sponsorluğundaki film tanıtım programı yayınları da bulunuyor.

Bir İzlesene Video Lab prodüksiyonu  olarak haftanın filmlerini inceleyen Vodafone Freezone Vizyon programı ile 12 hafta boyunca her hafta ortalama 200 bin kerenin üzerinde ve toplamda 2.6 milyon izlenmeye ulaşıldı.

 

 

Exit mobile version