artwork

Markalar bu yıl da Oscar ateşinden nasiplendi

8 sene önce

0

87. Oscar ödülleri nihayet sahiplerini buldu. Dünyayı etkisi altına alan bu heyecanlı gösteride markalar da kendi pazarlama hamlelerini yaptılar. Dunkin’ Donuts, Cottonelle, Cadillac ve Samsung, Oscar’da reklamları yayınlanan markalar arasında yer aldı.

Ellen Degeneres’ın Oscar şovuna sponsor olan Dunkin’ Donuts törende yer alan izleyicilere kahve servisi yaparken tweet’leriyle de etkinliğe dair canlı akışın içinde yer aldı.

Kimberly-Clark tuvalet kağıdı markası Cottonelle, #gocommando etiketini sosyal medya paylaşımları içinde kullanarak katılımcılara, ürün sayesinde kırmızı halıda kıyafetleri içinde güvende hissedebileceklerini belirtti.

The Second Best Exotic Marigold Hotel’e bir referans olarak sunulan The Grand Bootyrest Hotel filminin posteri de markanın tweet’leri arasında yer aldı ve kampanyanın videosunda yer alan yıldız “en iyi destekleyici hadde” ödülünü kabul etti.

Cottonelle’in sosyal medya yöneticileri ise, ödül töreninin ev sahiplerinden olan Neil Patrick Harris #gocommando kampanyasına referans verdiğinde büyük bir heyecan yaşadılar.

Cadillac’ın Publicis New York tarafından hazırlanan “The Daring” isimli reklamı da gösteri sırasında ve sosyal medyada #DareGreatly etiketiyle yayınladı.

Samsung ise, geçen yılki ödül töreninde Ellen Degeneres’in Hollywood starlarıyla beraber  çekip sosyal medyada yayınladığı selfie’nin ardında bu yıl da yüksek bütçeli TV reklamını, ödül seremonisi sırasında Amerika’da ABC’de yayınladı.

Marka aynı zamanda izleyicilerin, #TheNextBigThing etiketini kullanarak TV’ye dair favori anlarını Twitter’da paylaşmalarını istedi.

Gecede yayınlanan bir reklam filmi ise diğerlerine göre oldukça farklı bir hayal dünyasını yansıttı. “Oz Büyücüsü”nün hikayesini doğuştan kör olan Emily adlı bir kızın hayal gücüyle anlatan reklam filminin yaratıcıları ise Goodby Silverstein & Partners New York. Comcast’ın sahibi olduğu Xfinity adına hazırlanan, “Emily’s Oz” adlı 60 saniyelik reklam filmi engelleri olan insanların film ve televizyon deneyimleri hakkında düşünmeye davet ediyor.

 

McDonald’s is klasik filmleri basit bir yöntemle özdeşleştirdiği reklam filmini döndürdü.

 

Senin için
Tümünü göster