Marka Konferansı 2022:Yenal Gökyıldırım ve Mehmet Keteloğlu

‘’Çok Kanallı Perakendede Mükemmel Deneyim’’ adlı panelde MediaMarktSaturn Perakende Grubu COO’su ve MediaMarkt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım ve Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu konuştu.

Yenal Gökyıldırım:

‘’ Biz bu işe başlayarak tüketiciyi hep merkeze koyduk. Bu dönemde artık herkes araştırma yaparak geliyor. Alışveriş konuşmuyoruz, deneyim konuşuyoruz. Çoklu kanalla müşterilerimize yardımcı oluyoruz dijitale yönlendiriyoruz.

Tüketiciyi merkeze alarak online alışverişi kullanmalarını amaçlıyoruz. Her kanalda çok iyi hizmet vereceğiz ve bu kanalların örtüşmesini sağlayacağız. Aynı anda çok hızlı çalışmasını sağlayacağız. Bunların hepsini doğru bir şekilde yaptığımızda 360 pazarlamaya ulaşmış oluyoruz.

Tüketicinin davranışlarını önceden anlamamız gerekiyor ki gelecek senelerde zorluklar yaşamayalım.’’ 

Mehmet Keteloğlu:

“Artık tüketici çok daha fazla dijitalden bilgiye erişiyor ve her iki tarafta da çoklu kanaldan alışveriş deneyimini yaşamak istiyor.

Müşteri, bilgiye online veya mağazada fark etmeksizin hızlı bir şekilde erişmek istiyor.

Artık o kadar çok bilgi ve reklam bombardımanı var ki ‘benim ne ihtiyacım olduğunu ön görerek karşıma çık’ beklentisi var müşteride. Markaların daha çok tüketiciyi merkeze koyarak iş süreçlerini yönetmeleri gerekiyor.

Biz bir araştırma yapmıştır ve araştırmada nereden araştırarak geldiklerini çıkartmıştık, bu araştırma sonucunda gördük ki dijitalden etkilenerek geliyorlar. Organizasyon yapınızı tüketiciyi merkeze koyarak yapın.’’ 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.