artwork

Mark Read, WPP’nin ofise dönüş planlarını açıkladı

3 sene önce

0

WPP CEO’su Mark Read, çalışanlarının işe dönüşleri için planların “yavaş ve ölçülü bir süreç” olacağını vurguladı.

Read: ‘İnsanların güvenli bir şekilde çalışabileceğini bilmemiz gerekecek’

Tüm personele gönderilen bir notta Read, WPP ofislerinin ne zaman yeniden açılacağına dair “kesin bir tarihin zor” olduğunu açıkladı. Virüsün dünyanın farklı yerlerinde farklı verilere dayandığını belirterek, “Asya ve Avrupa’daki pazarlarda, ofisleri açmayı düşünüyoruz ve bazı çalışanlarımız yakın zamanda geri dönmeye başlayacak. Fakat Londra ve New York da dahil olmak üzere diğer bazı yerlerde, ofisleri açık hale getirsek bile, şu anda önemli ölçüde ofiste çalışacak kişiler beklemiyoruz. Eylül veya Ekim aylarından önce geri dönebiliriz. Belki de bu, daha ileri bir tarihe sarkar” dedi.

Notta, şirketin bireysel durumları dikkate alarak ofise geri dönmenin gönüllülük ve esneklik gerektirdiğini açıkladı. “WPP yalnızca “en yüksek güvenlik standartlarını karşılayabileceğimize inanırsak” ofislerini tekrardan açacaktır” vurgusu yapıldı.

Read, bir çalışanın işe gitme yolculuğu da dikkate alınacaktır. “İnsanların güvenli bir şekilde çalışabileceklerini bilmemiz gerekecek” dedi.

Son olarak Read, “hepimiz, gelecekte nasıl çalışmak istediğimizi ve bu deneyimden kişisel ve profesyonel olarak ne öğrenebileceğimizi düşünüyoruz. İleriye baktığımızda, biz değişen bir dünyada çalışanlarımızın ve müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda nasıl çalıştığımızı yeniden tasarlayacağız. “Açık olmak gerekirse, önceliğimiz halkımızın ve topluluklarımızın güvenliği için gerekli tüm önlemleri almaktır.  Ofislere dönüş yavaş ve ölçülü bir süreç olacak. Tüm kararlar yerel çapta bir liderlikle istişare edilerek verilecektir. Özellikle uzun süre evden çalışan insanların zihinsel ve fiziksel refahını en iyi nasıl destekleyecekleri üzerinde çalışıyoruz.” Dedi.

Senin için
Tümünü göster
Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...

Küresel Agency of the Year’da Türkiye

Campaign Küresel Agency of the Year kısa listesinde Türkiye’den isimler...

Küresel Agency of the Year kısa listesi açıklandı

Aday ajanslar arasında VMLY&R, Åkestam Holst NoA, Oliver, Wavemaker ve...