Mark Lund McCann İngiltere ve Avrupa başkanı oldu

Mark Lund yeni görevinde 45’ten fazla ülkeden sorumlu olacak.

McCann Worldgroup, İngiltere Genel Müdürü Mark Lund’u Pablo Walker’ın yerine İngiltere ve Avrupa başkanlığına terfi ettirdi.

Lund yeni göreviyle birlikte McCann’ın 45’ten fazla ülkedeki pazarlama iletişimi ağını denetleyecek ve yeni görevi reklam, ilişki yönetimi, shopper marketing, tasarım, halkla ilişkiler, sağlık ve dijital pazarlama gibi hizmetleri de kapsayacak.

Campaign’in Agency & Brand of The Year Ödül Töreni’nde EMEA – Yılın Ajansı olarak da seçilen McCann, 2014 yılından beri Pablo Walker tarafından yönetiliyordu. Walker görevlerini Haziran ayında Lund’a teslim ettikten sonra ülkesi Şili’ye dönecek.

McCann’den Harris Diamond terfi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Mark bize ilk katıldığından beri, İngiltere’deki tüm ajanslarımız arasında daha fazla işbirliği yapmaya odaklanırken, müşterilerimizin büyümesine de yardımcı oldu. Yaratıcılığın gücüne inandı ve destekledi, pazardaki büyümemize olumlu katkıları oldu.”

McCann’den Chris Macdonald ise şunları ekledi: “Mark, İngiltere’de iş dünyası ve marka büyümesini artırmak için her yerde giderek artan şekilde aradıkları bir entegre pazarlama iletişimi modeli geliştirdi.”

McCann’in global yöneticilerinin de takdirini alan Lund, Haziran ayında resmi olarak yeni görevine başlayacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.