artwork

Marc Nohr: Ajansların, fiyatlandırma stratejileri kendi sonlarını hazırlayabilir

3 sene önce

0

IPA Commercial Leadership Group ve Fold7’nin CEO’su Marc Nohr, ajansların fiyatlandırma stratejilerini geliştirmezlerse “kendi sonlarını hazırlayacakları” konusunda uyardı.

Nohr, IPA’nın bugünkü IPA İş Geliştirme Konferansı’nda başlatılan ve IPA’nın en son fiyatlandırma raporu olan “Başarı İçin Fiyat’ın yayınlanmasını denetledi.

Rapor, müşteri-ajans ticari ilişkilerinin nüanslarını araştırıyor ve sekiz temel ticari bileşene dayanan “yeni bir ticari ortaklık modelini” ana hatlarıyla açıklıyor.

Ayrıca, ticari ortaklıkların farklı yönlerini ajans perspektifinden açıklamak için IPA, ajansların sorunlarını da ele alıyor.

Nohr, “Ajanslar, ticari olarak karşılaştıkları çok sayıda ve çeşitli zorluklarla yüzleşmedikçe, ürün ve hizmetlerinin fiyatlandırma yöntemlerini değiştirmedikçe, kendi sonlarıyla gizli anlaşma yapıyorlar,” dedi.

Başarı İçin Fiyat Raporu, IPA Ticari Liderlik Grubu tarafından görevlendirilmiş pazarlama danışmanları tarafından yazılmıştır.

Alchemists’in kurucu ortağı Vlad Komanicky şunları söyledi: “Mevcut ajans ticari modelleri katıdır ve yeniliği engellemektedir. Bu nedenle, bu raporun, ajansların daha fazla çeviklik ve esneklik sağlayan bir süreci benimsemelerine yardımcı olacağını umuyoruz.”

Komanicky, raporun ajansların müşterilerle “çeşitli ticari bileşenlerden oluşan” ortaklıklar kurmasına olanak tanıyacağını ve ajansların “müşteri ve ajans ilişkisinin herhangi bir aşamasında” nerede olduklarını anlamalarına olanak tanıyacağını söyledi.

Komanicky şunları ekledi: “Bunu tanımlayarak, herhangi bir ticari ortaklık için potansiyel riskler ve fiyatlar açısından nerede olduklarını bilecekler.”

Kılavuz, IPA web sitesinden satın alınabilmekte.

Senin için
Tümünü göster
P&G Türkiye’den Umut Evi, Spor Okulu ve Destek Merkezi

P&G Türkiye, Umut Hareketi’ni Umut Evi projesi, Spor Okulu ve...