Manchester United 2020’ye kadar üç Çin şehrinde deneyim merkezi kuruyor

Manchester United 2020 yılına kadar üç Çin şehrinde deneyim merkezleri kurma sözü vererek Çin’de bulunan taraftarlarına ulaşacağını açıkladı.

The Financial Times’a göre, Pekin, Şangay ve Shenyang’da kurulacak merkezler, Çinli emlak grubu Harves’ın desteği ile inşa ediliyor. Kurulacak olan merkezler perakende mağazaları ve farklı restoranlar olarak düşünülüyor.

Kulüp daha önce Çin dijital kanallarına yaptığı yatırımları ile aslında Çin pazarına yabancı değil. Tour 2016 etkinliği için Manchester United takım oyuncuları ve kulüp çalışanlarının bulunduğu bir ekip ile Çin’e uçmuştu ve Çin çevrimiçi spor platformu Sina Sports ile büyük bir yayın anlaşması imzalamıştı.

Geçtiğimiz günlerde, geçici olarak takımın başına geçirilen Ole Gunnar Solskjaer’in etkisi ile birlikte kulübün sosyal medya hesaplarında gözle görülür bir artış olduğu vurgulandı.

2018 yılında Şangay’daki Lyceum binasında açılan Arsenal’in Club Shanghai’sine benzeyen bir ortam yaratılarak Manchester United taraftarlarının buluşma noktası olacağı ve takımın ürünlerinin satılacağı bir mekan olacağı söyleniyor.

Manchester United genel müdürü The South China Morning Post’a verdiği demecinde, “Eğlence merkezleri ile  Çin’de bulunan taraftarlarımızı bir araya getirerek farklı bir deneyim yaşamalarını sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.