Site icon Campaign Türkiye

Manajans/JWT’nin tüm hisseleri satıldı

JWT, Türkiye’nin önemli reklam ajanslarından Manajans/JWT‘nin hakim hisselerinin WPP tarafından satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığını bu sabah Londra Borsası’na bildirdi. Satış Rekabet Kurulu onayına tabi.

Eli Acıman tarafından kurulan ve Turkcell, Nokia, Ülker, Bayer ve Shell gibi pek çok ulusal ve uluslararası markaya hizmet veren ajans, 1985’te JWT ile ortaklık kurmuştu. Manajans/JWT Yönetim Kurulu Başkanı Linda Acıman konuya ilişkin şunları söyledi:

“Bundan böyle bugünkü yönetimin her zamanki sorumluluklarını başka bir enerji ile sürdüreceklerine; Manajanslıların ve JWT’nin şimdi %100’e çıkan desteği ile Manajans’ı hakkı olan ilk sıralara getireceklerine güvenim tamdır. Manajans’la birlikte babamız Eli Acıman’ın mirası olan ismimizin de en iyi şekilde yaşayacağını bilmek, görmek güzel. Hayırlı olsun.”

Ajansın CEO’su Tuğbay Bilbay’ın görüşleri ise şu şekilde:

“Kuşkusuz Manajans/JWT, Türkiye’nin en iyi ajanslarından biri olmaya ve sektöründeki öncü konumunu sürdürmeye devam edecek, JWT ile zaten güçlü olan işbirliğimiz, bu sayede tüm potansiyelleri ve olanaklarıyla daha üst seviyelere çıkacaktır. Sayın Linda Acıman’a ve Acıman ailesine bugüne kadar verdikleri hizmet ve katkılar için sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

Exit mobile version