artwork

Maltesers çalışan annelerin üzerindeki sorumluluğa dikkat çekiyor

10 ay önce

0

Maltesers, Comic Relief iş birliğiyle iş yerinde annelerin karşılaştığı zorluklara ve insanların “yükü hafifletmeye” nasıl yardımcı olunabileceğine ışık tutmak amacıyla kampanya yayınladı.

Abbott Mead Vickers BBDO tarafından yaratılan “Motherlover”, Maltesers tarafından yaptırılan ve iş ile ev hayatını birleştirmenin yükünün çoğunluğunun hala çalışan annelerin üzerinde olduğunu ortaya koyan araştırmadan ilham aldı.

Birleşik Krallık’taki annelerin yüzde elli beşi, kendi istedikleri gibi bir çalışan anne olabilmek için işverenlerinden ve iş arkadaşlarından daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğunu belirtti. “Motherlover”, “yükü hafifletmek” için ellerinden geleni yapan insanları kutlayan 10 hedefli mesajı kapsıyor.

Bir dizi reklam; çalışan annelere yardım etmek için üzerlerine düşeni yapan iş arkadaşlarını, işverenleri, ortakları, arkadaşları ve aileleri ekran karşısına çıkarıyor.

Abbott Mead Vickers BBDO’da Yaratıcı görevindeki Merino; yaratıcı ekibin, kampanyanın “kökünün gerçek deneyimlere dayandığından” emin olması gerektiğini söyledi. “Bunun gibi bir konuya başka şekilde ilgisini yönlendiremeyecek olanlara ulaşma gücüne sahip olan mizah, yeterince kullanılmayan bir duygu. Ben de çalışan bir anneyim ve umarım bu kampanya, insanlara çalışan anneleri hayatlarında nasıl daha iyi destekleyebilecekleri konusunda ilham olur.”

Ekip, kampanya üzerinde araştırma ajansı The Outsiders ile birlikte çalışarak hikayeleri, “çalışan annelerin yükünü hafifleten gündelik kahramanları kutlamaya” dönüştürdü.


Kampanya, gerçek annelerden mesajlar taşıyan 10 milyondan fazla Maltesers paketiyle sosyal, çevrim içi video, açıkhava ve sesli mecraların yanı sıra mağaza içi yayınlarda yürütülecek.

Maltesers İngiltere Marka Direktörü Leah Dyckes şunları ekledi: “Ebeveyn olmak bir kadının hayatını büyük ölçüde değiştirse de, işteki ve evdeki beklentiler yeterince hızlı değişmiyor, çoğu zaman da ‘kadınların sorunlarını’ çözme sorumluluğu yine kadınlara düşüyor. Kadınların etrafında olan herkesten adım atmalarını, empati göstermelerini ve yüklerini hafifletmek için ellerinden geleni yapmalarını isteyerek bu dinamiği değiştirmeliyiz.”

“Motherlover”, Maltesers’ın 2021’den bu yana yürüttüğü bir dizi kampanyanın dördüncü bölümüdür ve markanın Comic Relief ile uzun yıllara dayanan ortaklığının bir parçasıdır. Bu girişimin bir parçası olarak Maltesers, The Guardian ve kadınları, anneliğin tüm aşamalarında birbirine bağlayan çevrim içi bir topluluk olan Peanut uygulamasıyla da iş birliği yaptı.
Maltesers, Peanut’ta annelerden ipuçları, araçlar ve tavsiyeler sağlayan “İş ve Annelik” adlı yeni bir içerik merkezi oluşturdu.

The Guardian, çalışan annelerin deneyimleri hakkında içerik üretecek, komedyen ve anne Jess Fostekew ile İngiltere’deki iş yerlerinde özel bir komedi turuna ev sahipliği yapacak.

Künye
Yaratıcılar: Julia Merino, Ricardo Porto, Charles Olafare ve Josie Finlay
Çekim: Sam McElwee
Medya Planlama ve Satın Alma: EssenceMediacom

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...