artwork

Mad Men’in ilham kaynağı İstanbul’a geliyor

11 yıl önce

0

Aralık ayı boyunca biletleri satışta olan ve  22-23 Şubat 2013 tarihlerinde Hilton Convention Center’da düzenlenecek olan alldesign 2013, hayatımızın her alanına yön veren yaratıcı endüstrilerin ele alınacağı bir bir tasarım buluşması. alldesign 2013, Darren Aronofsky, Tina Earnshaw, Stefan Sagmeister, Claude Challe, Es Devlin ve Ron Arad gibi tasarım dünyasının dahilerini ağırlayacak.

Mad Men dizisine ilham verdiği söylenen ve tasarımları MOMA’da sergilenen ikonik reklamcı, sanat yönetmeni, yazar ve tasarımcı George Lois, Amerika’nın gelmiş geçmiş en başarılı reklamcılarından biri olarak tanınıyor. Esquire dergisi için yaptığı toplam 92 farklı kapak tasarımıyla 60’lı yıllarda Amerika’ya damgasını vuran Lois, dönemin farklı alanlarından önemli isimler olan Andy Warhol, Muhammed Ali ve Richard Nixon’ı tartışma yaratacak şekilde kapak yapmıştı.

New York Magazine’in ‘New York’ ekinin konsept ve prototipinin yaratıcı olan Lois, “I Want My MTV” kampanyasının da yaratıcısı. Tommy Hilfiger’ın ilk reklam kampanyalarının da tasarımcısı olan Lois’in VH1’ın tanıtımı ve lansmanına da büyük katkıları oldu.

 

Lois’in diğer çalışmalarından bazıları:

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...