Maceracı Dora, turistlere New York’u tanıtacak

New York’un turizm pazarlamasından sorumlu NYC & Company, iki dilli pazarlama pazarlama girişimini duyurdu ve bu çalışma için Nickelodeon’ın Latin karakteri Dora’yı kullandı. İngilizce ve İspanyolca konuşan aileleri çekmek için yaratılan kampanya açıkhava, dijital ve sosyal medya mecralarında yer alacak.

Dora, şirketin aile seyahati kampanyalarında ilk kez kullanılmıyor. 2009 yılından beri bu pazara yönelen şirket, 2010’da ilk olarak “Susam Sokağı”nı ve Dora’yı kullanmıştı. Fakat özellikle İspanyolca konuşan ailelere yönelecek bir çalışma şirket için bir ilk. NYC & Company Genel Müdürü Fred Dixon bunun “daha geniş bir kitleye doğru konuşmak için yeni bir anlaşma” olduğunu dile getiriyor. Dixon konuşmasına, “Dora mükemmel bir ilk adım. Önümüzdeki dönemde, Amerika kökenli ziyaretçileri çekmek adına yapılan daha fazla yabancı dil reklamı göreceksiniz” söyleriyle devam ediyor.

En son geçen yıl tanıtılan “Dora and Friends: Into the City!” çalışmasında Dora’nın orijinaline göre daha olgun bir portresi yaratılmış ve ona şehirde yaşayan, okula giden bir kadın imajı verilerek aile seyahati kampanyasıyla uyumlu hale getirilmişti.

Yeni Dora kampanyası da tüm İspanyolca reklamlar, şehirle ilgili bilgiler ve bunların İngilizce versiyonlarıyla, New York’ta açıkhavada olduğu gibi 30 saniyelik taksi TV reklamlarında da yer alacak.

Şirket aynı zamanda iki dilli bir Dora sosyal medya kampanyası da yarattı. Bunun için arama motoru bazlı pazarlama yapıldı ve New York, New Jersey, Connecticut, Miami, Los Angeles, Dallas ve Austin’deki ziyaretçi aile potansiyellerini yakalamak için Sojern dijital reklamcılık üzerinde iki dilli reklamlar satın alındı.

Açıkhava kampanyalarında ise Brooklyn Bridge, Bronx Zoo ve Empire State Binası gibi ikonik New york manzaralarının önüne Dora yerleştirildi.

Dixon’ın belirttiğine göre, New york turizm endüstrisi içerisinde aile seyahatlerinin önemi giderek artıyor. 2014’te şehirde 17.2 milyon aile ziyaretçi bulunuyordu. 2009 yılında başlatılan kampanyalardan bu yana %30.3’lük büyüme sağlandı ve şimdiki rakamlar toplam ziyaretçi sayısının %30.5’ini oluşturuyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.