LUX başarının yanında

Unilever‘in güzellik markası LUX, Caster Semenya‘nın Tokyo Olimpiyatları’nda yarışma arzusunu desteklediğini, hayranlık uyandıran animasyon filmi ile duyuruyor.

Güney Afrikalı orta mesafe koşucusu Caster Semenya, “Ben bir kadınım ve hızlıyım” diyor ve bu iddiasını iki Olimpiyat altın madalyası ve birçok diğer ödülleri ile kanıtlıyor.

LUX’ın, Tokyo’daki yarışmaya katılması için Caster Semenya’nın arkasında durduğu animasyon filminde; doğuşu itibarıyla sahip olduğu yüksek testosteron seviyeleri nedeniyle Semenya’nın 2021 Yaz Oyunları’na katılması yasaklandığını öğreniyoruz. Dış ses konuya şöyle açıklık getiriyor: “Sporcular, günümüzün süper kahramanlarıdır. Üstün yeteneği olmayan insanlardan farklılar. Özel yeteneklerle, olağanüstü bir biyolojiyle doğarlar ve hiçbirinin yarışması yasaklanmadı. Peki neden Caster Semenya bundan menedilsin?”

Kadınların görünüşlerine göre yargılanmaması gerektiğine inanan marka, tüm kadınların yanında olduğunu vurguluyor. Reklam, insanları Semenya’nın olimpiyata katılışını destekleyen çevrimiçi imza kampanyasına yönlendiren packshot ile sona eriyor. #IStandWithCaster

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.