Lufthansa’dan uçan maket kartpostallar sürprizi

İnsanların sevdiklerine uzun zamandır gerçek bir kartpostal göndermediğini fark eden “urban&gerilla ve experience marketing” ajansı Japonlar, sahip olduğu üstün teknolojileri, doğu tıbbının iyileştirici etkilerini, Uzak Doğu felsefelerinin ruhani  gücünü ve modern bilimin bütün imkanlarını kullanarak maket uçağa dönüşebilen kartpostallar üretti.

Japonlar ekibine bağlı host ve hostesler tarafından yılbaşı hediyesi olarak dağıtılan maket uçaklarla insanların sevdiklerine Lufthansa Airlines sayesinde farklı ve eğlenceli bir kart ulaştırması amaçlandı. Daha sonrasında gerçekleştirilecek indirim kampanyası hakkında bilgilendirme yapılırken, verilecek indirim kuponları için adresler toplandı. Kartpostalların üzerindeki QR kod ile landing page’e bağlanabilen kullanıcıların mail adreslerini bırakarak daha sonrasında da indirim kuponu alabilmesi sağlandı.

21-22 Aralık tarihlerinde Bağdat Caddesi, Bebek, Nişantaşı, Ortaköy, Kanyon, Galata ve Tünel lokasyonlarında binlerce mail adresi toplayan Japonlar ekibi, dağıttığı 10 binin üzerinde kartpostal ile insanların yüzünde tatlı bir gülümseme yarattı ve hedefini gerçekleştirerek “Japonlar yapmış abi!” dedirtti.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.