Lucky Generals’tan düşük gelirlilere istihdam programı

Lucky Generals, başkentin dışından gelen, yetenekleri olan ve daha düşük sosyoekonomik geçmişten gelenleri işe almak amacıyla Londra’da ücretsiz konaklama imkanı sunan bir istihdam programı başlattı.

Lucky Generals, sosyoekonomik düzeyi daha altta olan stajyerlere bu durumla mücadele etmek için ücretsiz daireler sunuyor. Üç aylık istihdam planına göre işe alımlar gösteren ajans, stajyerlerin masraflarını karşılıyor.

Program, Lucky Generals’ın mevcut staj programını genişleterek, reklam endüstrisine girmek isteyen kişilere yönelik hesap yönetimi, araştırma ve öngörüler, yaratıcılık ve prodüksiyonu kapsayan üç aylık bir yerleşim olanağı sunuyor.

Şimdi, Londra dışından gelen tüm işe alımlara, ajans tarafından ücreti ödenen bir dairede konaklama imkanı sunulacak, bunun yanında şehir içinden programa katılanlar ise seyahat masraflarını kendi ödeyecek. Program, Londra saatte asgari yaşam miktarı 10.55 £ olan ücreti karşılıyor ve tüm işe alımlar, yeni görevlere yerleştirilirken ilk ay maaşı alıyorlar.

The Barracks adını verdikleri program, Stratford konumunda bulunuyor.

Lucky Generals, sektöre daha çeşitli yetenekler kazandırmak için bu programı kurdu. Dijital, Kültür, Medya ve Spor Departmanı verilerine göre, yaratıcı endüstrilerdeki 1.9 milyon işin sadece % 8.1’i daha az avantajlı gruplardan gelenler tarafından dolduruluyor.

Nesta’nın bir raporu, yaratıcı endüstrilerdeki fırsatların birçoğu için “ulaşılamaz” olduğunu ve işgücünün İngiltere nüfusundan önemli ölçüde farklı göründüğünü, sektörün ise Londra ve güney-doğu merkezli olduğunu gösteriyor.

2019 GMB kira ve Londra raporundaki analize göre, durum 2011’den bu yana% 21,7 oranında artan yüksek Londra kiralama maliyetleri ile daha da kötüleşti. Sonuç olarak, yeni reklamcılık işe alımlarının çoğunluğu, daha yüksek sosyoekonomik geçmişe sahip insanlar veya Londra’da yaşamayı ya da yaşayabilecek durumdaki insanlardan olma eğiliminde.

Lucky Generals CEO’su Katie Lee, “Biz çok orta sınıf bir endüstriyiz ve genellikle ekonomik açıdan farklı değiliz. İnsanlara engelleri kaldırabilecek bir fırsat vermek istedik.” Dedi. “Kesişimsellik çok önemli – sadece ırkla ilgili değil, sosyoekonomik çeşitlilikle de ilgili olmalı. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.