artwork

Lucas Peon The Gate’e katıldı

5 yıl önce

0

Wunderman Thompson Executive Creative Director‘ı Lucas Peon, aynı pozisyonda The Gate’e katılıyor.

Peon, MSQ Partners holding şirketi dahilinde yeni bir rol üstlenerek ABD’ye taşınmayı planlayan Beri Cheetham’in yerini aldı. Aralık’ta katılacak, Chief Executive Jamie Elliott’un ve Chief Strategy Officer Kit Altin’in yanında yönetim ekibinde yer alacak.

J Walter Thompson’a 2017’de ECD pozisyonuna getirilen Peon, bundan bir sene önce Digital Executive Creative Director olarak katılmıştı. 2018’de Wunderman ile birleşme sonrasında CCO Steve Aldridge’in altında benzer bir pozsiyon üstlendi.

JWT ve Wunderman Thompson’da geçirdiği süre boyunca Peon, HSBC için “We are not an island” ve Shell için “Make the future” isimli kampanyalardan sorumlu idi.

Elliott diyor ki: “Kit ve ben, Lucas’ın dönüşüm yolculuğumuzun bir sonraki fazına liderlik edecek olmasından heyecan duyuyoruz. O, modern düzenin içinde barındırdığı olasılıkları daha iyi anlayan dünya standartlarında ilerici ve yaratıcı bir lider. Yaratıcı ve medya önermemizi bir sonraki seviyeye taşımak için mükemmel bir ortak.”

Peon ekledi: “Kit ve Jamie’nin vizyonlarının netliği, çığır açan fikirlere duydukları arzu ve ajanstaki hırsları beni etkiledi. Cesaretli olma, anlam ifade etmeye, kazanan bir ekip ile konuşulan bir iş yapmaya odaklanma fırsatına ve bir şeyleri farklı yapabilmeye direnmek zordu.”

Senin için
Tümünü göster
Dimes Türkiye’de üst düzey atama

Gıda ve İçecek Sektörünün Deneyimli Yöneticisi DİMES’e Geri Döndü...