Lowe İstanbul’da üst düzey atama

Lowe İstanbul, değişim sürecinde ajansın tüm yaratıcı işlerinden sorumlu Yönetici Yaratıcı Direktör/Executive Creative Director olarak Ali Batı ile çalışmaya başladı. Yeni göreve getirilen Ali Batı Türkiye’de yeni nesil yaratıcılığın en önemli isimlerinden.

Ali Batı Türkiye’nin uluslararası alanda en çok ödül alan sanat yönetmeni. Kariyeri süresince Cannes Lions, Eurobest, New York Festivals, Epica Awards, Golden Drum ve Kristal Elma da dahil 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Çalışmalarının etkinliği, aldığı birçok Effie ödülüyle de tescillendi.

Sektördeki birinci yılında Türkiye’ye Cannes Lions’daki ilk başarısını kazandırdı. Bu ödülle aynı zamanda Cannes’da ödül kazanan en genç Türk yaratıcı oldu. 2007’de GMK’dan “Yılın Grafik Tasarımcısı” ödülünü aldı. 2010 yılında Lüerzer’s Archive tarafından dünyanın en iyi sanat yönetmeni seçildi. Aynı yıl çalışması derginin kapağında yer alan ilk Türk oldu.

Lowe İstanbul’da CEO Ela Gökkan Savcı’nın gelişiyle başlayan değişim sürüyor. Ela Gökkan Savcı, Ali Batı’nın yeni göreviyle ilgili “Ali’nin dünya çapında kanıtlanmış yaratıcı yeteneği, enerjisi ve taze fikirleriyle ajansın yenilenme sürecinde markalarımız için en yenilikçi, doğru ve etkin yaratıcı çözümleri getireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Ali Batı kariyerinde İş Bankası, Finansbank, Dove, Fanta, Sprite, Ülker, Ford, Audi, Isuzu, Lassa, İstikbal, Şok, Tansaş, Boyner, Turkmall, CNN Türk, Radikal, Özsüt, Doluca gibi sektörünün önde gelen markalarına hizmet verdi.

Sırasıyla Rafineri, İtalya’da bulunan ve Benetton için hazırladığı sansasyonel kampanyalarıyla bilinen Fabrica,  DDB&Co. ve Ogilvy&Mather’da çalıştı. 2009’da Cannes Lions’da kazandığı iki ödülle ajansının dünyanın en iyi 3. ajansı seçilmesine büyük katkıda bulundu. Başarısını 2010’da tekrarlayarak ajansının tüm dünyada 4. sırada yer almasını sağladı. 17. Golden Drum’da 3 ödülle birlikte Türkiye’nin ilk Grand Prix’sini kazandı.

Son olarak dünyanın en değerli markası Apple’ın Londra ofisine bağlı yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. Geçtiğimiz yıl Marmara Üniversitesi’nde doktorasını tamamlayan Ali Batı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. Batı’nın portfolyosuna bu adresten ulaşılabilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.