Lösev Canım Kardeşim filmini mutlu son ile bitiriyor

Lösev Canım Kardeşim filmini günümüze uyarlıyor ve yirmi yıldan beri tüm çocukların kahramanı olmak için çalışıyoruz diyor.

“Türk sinema tarihinin en hüzünlü hikayesi yeniden yazılabilir mi?” diye soran Lösev, 20.yılı için hazırladığı reklam filminde, 45 yıl önce çekilen ve lösemi hastası bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı “Canım Kardeşim” filminden yola çıkıyor. Filmde kardeşlerinin lösemi hastası olduğunu öğrenen ağabeylerin verdiği mücadele ele alınıyor. O zamanlarda yapılabilecek pek bir şeyin olmadığı vurgulanıyor.

Reklam filminde Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregil de rol alıyor. Filmde televizyon isteyen Kahraman’ın isteği yerine geliyordu ama televizyonun geldiği an ufak Kahraman uyanmıyordu ve ağabeyleri büyük bir acı içerisine giriyorlardı. “O zamanlar, o küçük Kahramanların hikayesi bu sonla biterdi ama artık bu kaderi değiştirmenin zamanı geldi.” diyen reklam filmi, Canım Kardeşim filminin sonunu mutlu bitiriyor. Kahraman’ı uyandırmak için içeri giren ağabey ilk seslenişinde çocuğun uyanmadığını görünce korkuyor ama sonra ufak Kahraman kalkıyor ve o çok istediği televizyonu izleme fırsatı buluyor.

O zamanlar çaresiz bir hastalık gibi görülen lösemide bugün tedavideki başarımız %90’nın üzerinde, “hedefimiz artık %100’e ulaşmak” diyen Lösev hedefini reklam filminin sonunda söylüyor ve Barış Üregil’in “Yaşa be Kahraman” demesiyle reklam filmi bitiyor.

KÜNYE
Reklamveren: LÖSEV
Reklam Ajansı: Rafineri
ECD: Emre Kaplan
Kreatif Direktör: Ali Şener, Kerim Gürsel, Doğu Göcük
Kreatif Ekip: Anıl Tiryaki, Burçak Beşlioğlu, Faruk Terzi, Özge Ateş, Asya Aydın
Marka Ekibi: Erbek Onur, Nazlı Elibol
Ajans Prodüktörü: Şafak Serter
Prodüksiyon Şirketi: FilmPark
Yönetmen: Bahadır Karataş
Post Prodüksiyon: 1000 Volt
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.