L’Oreal ve Neiwai cilt konusuna eğiliyor

McCann Shanghai‘nin ruj ve kadın iç çamaşırı için gerçekleştirdiği ortak markalı çalışma, geleneksel güzellik normlarının hala birçok Çinli kadın üzerinde etkili olduğu içgörüsünden yola çıktı.

L’Oreal, kendi ciltleri konusundaki düşünceleri Çinli kadınların zihninden savuşturmak için ortak bir kampanyada Çin iç çamaşırı ve ev giyim markası Neiwai‘ye (内外) katıldı. “Çıplak olmak cesaret ister” başlıklı McCann Shanghai’nin ortak markalı kampanyası, çeşitli cilt tonları ve tiplerini kucaklayan kadınları gözler önüne seriyor.

Kampanya, Asya cilt tonlarını tamamlayan bir ‘nude ton’ renk paletiyle L’Oreal ve Neiwai’den iki yeni ürün serisine dikkat çekiyor. Hem L’Oreal’in yeni sınırlı sayıdaki ruj koleksiyonu hem de Neiwai’nin yeni pamuklu iç çamaşırı koleksiyonu, adını doğal vücut özelliklerinden alan tam uyumlu renk tonlarıyla piyasaya sürülecek: Little Freckles, Wheat-Color Tan, Sun Blush, Beauty Marks ve Nude Birthmark.

Amaç, daha fazla Çinli kadını doğal cilt tonlarının ve tiplerinin görünümünü benimsemeye teşvik etmek. Bu, Neiwai’nin pazarlamasında temel bir değer olarak çeşitli doğal vücut tipleri, şekilleri ve boyutlarındaki güzelliği vurgulayan önceki kampanyalarına çok iyi uyan bir kavram.

Başka bir markayla ortaklık kurarak ve doğal güzellik sevgisini teşvik ederek L’Oreal, eski sloganına yeni bir anlam ve hayat kazandırıyor: ‘Çünkü buna değerim’. ‘Ben’ her zaman tüm kadınları temsil etmek anlamına gelse de, bir süper modelin bunu söylemesi bireysellik ve ayrıcalık yayıyordu. Bu kampanyada “Biz buna değeriz” diyen kadınlar tüm kadınları daha net ifade ediyor.

DMI L’Oréal Paris Genel Müdürü Lily Li: “L’Oréal Paris 25 yıl önce Çin’e geldiğinden beri, Çinli kadınlarla çalışarak benzersiz güzelliklerini keşfetmeye kendimizi adadık. Nude tonlar her Çinli kadına yakışır ve doğal güzelliği sergilemek için mükemmel bir temel oluşturur.” diyor.

Kampanya için içgörü toplama sürecinde McCann’in Çin güzellik ekibi, birçok kadının hala “güven” duygusunu fiziksel görünümle ilişkilendirdiğini ve geleneksel güzellik inançlarının bazı kadınların özgüvenine ket vurmada rol oynayabileceğini keşfetti.

McCann Shanghai Güzellik Ekibi’nin Yaratıcı Direktörü Kanny Chan:”Herkes kendini farklı kabul eder, kimisi kendini olduğu gibi kabul edebilir, kimisi kabul edemez ancak kesin olan bir şey var: Cesaretli ve doğal benliğini göstermeye istekli kadın, cesur kadındır.” diyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign Asia

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.