artwork

L’Oréal Türkiye genç bilim kadınlarını destekliyor

10 sene önce

0

L’Oréal Türkiye “Genç Bilim Kadınlarını Destekleme Bursları” programının 2013 yılı başvuruları başladı. Genç Bilim Kadınlarını Destekleme Bursları programı bu yıl Türkiye’de 11. yılını kutluyor. Ülkemizde bilimin yaygınlaşması ve kadınların bilimsel alandaki çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlayan programa, 40 yaşından gün almamış genç bilim kadınları katılabilecek. Bilimsel araştırmaları seçilen 6 genç bilim kadınının her biri, L’Oréal Türkiye’den 15.000 dolar değerinde burs kazanacaklar.

Burs, bilime yenilik getiren araştırmalara veriliyor

Program, Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri dalındaki araştırmaları ödüllendiriyor. Burs programına katılmak isteyen genç bilim kadınları, araştırmaları ile birlikte, başvurularını doğrudan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu adresine 20 Şubat 2013 tarihine kadar gönderebilecekler.  Başvurular için gerekli belgeler, başvuru formu ve program hakkında geniş bilgilere bu siteden ulaşabilecekler.

L’Oréal Türkiye, aralıksız olarak 10 yıldan bu yana sürdürüldüğü burs programı kapsamında, bugüne kadar, farklı üniversitelerden 58 genç bilim kadınının araştırmalarını destekledi.

Senin için
Tümünü göster
Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...