artwork

L’Oreal Paris’ten salgına karşı “dijital makyaj”

2 sene önce

0

Fransız kozmetik üreticisi L’Oreal Paris, kozmetik endüstrisi üzerinde de negatif etkiler yaratan Covid-19 salgınına karşı sosyal medya kullanıcılarının farklı görünümler denemesine olanak tanıyan dijital bir makyaj aracı oluşturdu.

L’Oréal Paris, AR teknolojisini kullanan ve canlı video üzerinde çalışan bir dijital makyaj aracı oluşturdu.

Marka için bir ilk olan dijital makyaj aracı, sosyal medya kullanıcılarının Google Duo, Snapchat ve Instagram’da farklı görünümler denemelerine olanak sağlıyor.

Global makyaj sanatçısı Val Garland ve 3D sanatçılardan oluşan bir ekip ile birlikte Vice’nin kreatif ajansı Virtue tarafından oluşturulan “Signature Faces”, Snapchat’deki Snap Camera aracılığıyla çalışarak kullanıcıların ürünleri sanal olarak görüntülü sohbet hizmetlerinin yanı sıra Instagram ve Snapchat’te de takmalarına olanak tanıyor.

Görünümler hareket halindeyken Instagram üzerinden denenebilir veya Snap aracılığıyla masaüstüne indirilebilir ve ardından Zoom, Microsoft Teams veya Google Hangout’ta görüntülü toplantılarda görsel bir efekt olarak kullanılabilir.

Virtue Batı Avrupa Yaratıcı Direktörü Pascal Rotteveel, fikrin, tüketicilerin özellikle de daha genç “Z Kuşağı” insanların video görüşmelerinde daha fazla sosyalleşmek istedikleri anlayışından doğduğunu söyledi,

Tüm bunların yanı sıra McKinsey, güzellik endüstrisinin küresel gelirinin bu yıl % 30’a kadar düşebileceğini tahmin etti. 

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...