L’Oréal Paris ‘tacize seyirci kalma’ mesajı veriyor

L’Oréal Paris, günlük hayattaki bazı çirkin durumlara seyirci kalan ve belki de ne yapacağını bilemeyen kişilere çözüm olarak onları sanal ortamdaki eğitim programı ‘Stand Up’a (Ayağa Kalk) yönlendiriyor. Marka bu programı duyurmak için Facebook, Instagram ve YouTube’da yayınlanacak olan ‘Stand Up Against Street Harassment’ (Sokak Tacizine Karşı Dur) kampanyasını tasarladı.

Kamusal alanlarda cinsel taciz üzerine Ipsos, Cornell Üniversitesi ve L’Oréal Paris araştırmacıları ile ortaklaşa yürütülen 15.000 katılımcıya sahip global çapta yapılan bir anketin ardından, uluslararası program ilk olarak 2020 yılında sekiz ülkede başlatıldı. Rapor; İngiltere’deki kadınların %80’inin kamusal alanlarda tacize uğradığını ve ankete katılanların %42’sinin en az bir cinsel taciz olayına tanık olduğunu ortaya koydu.

Bu veriler, L’Oréal Paris’in tüm kadınların öz saygısına sahip çıkması gerektiği düşüncesini doğruladı. Sonuçlar ışığında yola çıkan L’Oréal Paris ve NGO Hollaback!, görgü tanığı eğitim programını geliştirmeye yöneldi. Sokak tacizinin nasıl anlaşılacağı ve ele alınacağı konusunda pratik ipuçları veren bir eğitim programı olan Stand Up’ı, başlangıcından bu yana İngiltere ve İrlanda’da 10.000’den fazla kişi tamamladı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.