artwork

L’Oréal, Belçikalı taraftarla sözleşmesini iptal etti

9 sene önce

0

Axelle Despiegelaere Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda ülkesi Belçika’yı desteklemeye giden taraftarlardan biriydi. 17 yaşındaki genç kızın hayatı maç sırasında fotoğrafının çekilip internette yayılmasıyla değişti. Ancak bu rüya genç kızın Facebook’ta yayınladığı bir fotoğrafla son buldu.

L’Oréal, 17 yaşındaki taraftar Despiegelaere ile maçtaki fotoğrafları viral olduktan sonra modellik sözleşmesi imzalamıştı. Ancak genç kız, avladığı bir ceylan ile olan fotoğrafını yakın zamanda Facebook’ta paylaşınca şikayetler gelmeye başladı ve marka, sözleşmeyi iptal etti.

Axelle fotoğrafın altına “Avlanmak bir hayat ve ölüm meselesi değildir. Bundan çok daha önemlidir… Bu fotoğraf bir sene öncesinden… Bugün de Amerikalıları avlamaya hazırım haha” yorumunu yazmıştı.

Axelle gelen tepkiler üzerine fotoğrafla ve yorumla ilgili, “Kimseyi gücendirmek istememiştim.. şaka yapmıştım” diyerek özür diledi ama L’Oréal, The Independent’a sözleşmenin bittiğini açıkladı.

Ülkesinin renklerini giyip maçı izleyen Axelle’in fotoğrafı L’Oréal’le anlaşmasından önce Twitter ve diğer mecralar üzerinden hızla yayılıp gazetelerde kendine yer bulmuştu. Belçika’nın turnuvaya veda etmesiyle beraber ülkesine dönen Axelle, Facebook üzerinden bir fan sayfası açmıştı, sayfa kısa bir sürede 25,000 hayrana ulaşmıştı.

İlgi sadece insanlardan gelmemiş, sayfanın açılmasından kısa bir süre sonra L’Oreal, Axelle’e modellik teklifinde bulunmuştu. Dünya Kupası sayesinde modellik kariyerine adım atan genç kızın L’Oreal ile olan ilişkisi kısa sürdü. L’Oreal’in fotoğraftan haberi olsa da sözleşmenin sonlandırılma nedeni resmi olarak açıklanmadı.

 

Senin için
Tümünü göster
Takashi Murakami Hublot iş birliğiyle yeni NFT koleksiyonu

Japon sanatçı Takashi Murakami, İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot ile...

Skolyozlu “Barbie Bebek”

Oyuncak markası Barbie, çocuklarda farkındalığı artırmayı amaçlıyor...

adidas yeni alt markasını tanıttı

adidas Sportswear, markanın Performance ve Originals serilerini tamamlayan yeni bir...