L’Oréal 15 dakikada cildin pH değerini ölçüyor

L’Oréal mikroakışkan teknolojisi ile vücuttaki teri absorbe ederek 15 dakikada cildin pH değerini ölçen bir sensör prototipi geliştirdi.

L’Oréal, bilim ve teknolojiyi bir araya getiren bir icat ortaya koydu. L’Oréal 2015 ve 2016 yıllarında yaptığı çalışmalara bu yıl da ciltteki teri analiz ederek cildin pH’ını ölçen ve çıkan sonuca uygun ürün öneren My Skin Track pH‘ı ekledi.

6 Ocak’ta Las Vegas’ta gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2019’da L’Oréal, My Skin Track pH sensörünü lanse etti. Cildin pH dengesindeki herhangi bir bozukluk, cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor (örn: egzama, atopik dermatit, kuruluk). L’Oréal’in cilt bakımı markası La Roche-Posay ve giyim teknolojisi üzerine çalışan Epicore Biosystem ise bu sorunun çözümü için birlikte çalışarak bu sensörü üretti.

Esnek bir yapıda geliştirilen giyilebilir sensör, cildin nefes alması konusunda bir sorun teşkil etmiyor. Az miktarda sıvıyı cildin üzerindeki gözeneklerden emiyor ve 15 dakika içinde pH seviyesini ölçüp sonuçları kişiyle My Skin Track Uygulaması aracılığıyla paylaşıyor. Ayrıca uygulama, kişiyi pH konusunda eğitiyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.