artwork

Londra Moda Haftası haziran ayında “dijital olarak” gerçekleştirilecek

4 yıl önce

0

İngiliz Moda Konseyi, yaklaşmakta olan Londra Moda Haftası’nı, devam eden koronavirüs pandemisi sürecinde cinsiyetten bağımsız olarak, dijital bir platform oluşturarak birleştiriyor. Etkinlik, erkekler için önceden planlanan tarihlerde 12 ile 14 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacak.

Kadınların etkinliği 18-22 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi bekleniyordu. Etkinlik, İngiliz moda işletmelerinin ve yaratıcılarının deneyimlerine odaklanacak. İçerik küresel bir kitleye sunulacak ve röportajlar, podcast’ler, tasarımcı günlükleri, web seminerleri, dijital showroomlardan oluşacak.

İngiliz Moda Konseyi, bunun tasarımcılara gelecek koleksiyonların siparişleri için, mevcut koleksiyonlar ve perakendeciler aracılığıyla halka satış yapma fırsatı vereceğini söyledi. Amazon Launchpad, Facebook, Google, Instagram ve YouTube gibi teknoloji markaları “içeriği aktive ederek” etkinliği destekleyecek. İngiliz GQ, Mercedes-Benz, The May Fair ve Toni & Guy’ın da aralarında bulunduğu LFW’nin uzun süredir devam eden marka ortakları etkinlikte yerlerini alacaklar.

British Fashion Council’ın CEO’su Caroline Rush şunları söyledi: “Kültürel moda haftası platformu oluşturarak, dijital inovasyonu bugünün ihtiyaçlarına ve geleceğe yönelik küresel bir vitrin olarak geliştirilecek bir şeye uyacak şekilde uyarlıyoruz. Tasarımcılar hikayelerini ve koleksiyonlarını daha geniş bir küresel toplulukla paylaşabilecekler. Bu zor zamandaki kişisel bakış açılarının yanı sıra, yaratıcılıklarıyla da herkese ilham olacağını umuyoruz.”