Site icon Campaign Türkiye

London Youth işverenlerin dikkatini sokak sanatıyla çekiyor

London Youth derneği, dezavantajlı gençleri erişilemeyen bir iş piyasasıyla buluşturmak için kampanya başlattı.

Rapp UK ve Fleishman Hillard tarafından oluşturulan “Hırslı başvurular” kampanyası; iş ilanlarına, (gençlerin iş için gerekli becerileri geliştirebilecekleri) gençlik kulüplerinin finansman yetersizliği nedeniyle kapanma olasılığını anlatan mektuplarla yanıt verdi.

The FA, Boeing, Dorchester Group ve Bloom & Wild’ın reklamlarına yanıt verilerek, London Youth ile bu potansiyel bağış toplama ve kurumsal ortaklar arasında doğrudan bir iletişim hattı açıldı. Bu hafta Shoreditch’te Londra’nın yeni nesil çalışanlarının karşı karşıya kaldığı sorunları vurgulayan bir sokak sanatı enstalasyonu da tanıtıldı. Duvar resmi, Global Street Art ile iş birliği içinde sanatçılar tarafından boyandı. Bir resimde “Deneyim gerekli” ve diğerinde “Gençlik merkezi kapalı” yazan bir çizimle, deneyim kazanmak için deneyime ihtiyaç duyulduğu konusunu gözler önüne serildi ve uygun şekilde finanse edildiğinde gençlik merkezlerinin hayat kurtarıcı olabileceği vurgulandı.

London Youth CEO’su Rosemary Watt-Wyness konuyla ilgili: “Bu kampanyanın iki şeyi başardığını düşünüyoruz; bir yandan doğrudan şirketleri hedefliyor ve onlardan asla mümkün olduğunu düşünmediğimiz bir şekilde yardım etmelerini istiyor. Öte yandan, Londra’da halka seslenmeyi başardık ve bu sorunla ilgili farkındalığı artırmamıza yardımcı oldu.” dedi.

London Youth, 135 yılı aşkın bir süredir gençlik sektörünü destekliyor ve özellikle istihdam programlarına odaklanıyor.

Rapp UK Kıdemli Yaratıcı Reklam Yazarı Oliver Easthope şunları ekledi: “Birçok Londralı genç, dünyanın en büyük işletmeleriyle aynı yerde yaşıyor ancak sistematik eşitsizlikler nedeniyle buralarda kariyer yapma fırsatı bulamıyor.

“London Youth kampanyası, işletmelerin bu nesli dikkate almaları, harekete geçmeleri ve bir değişiklik yapmaları gerektiğini parlak bir şekilde vurguluyor ve bunun bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK
Exit mobile version