artwork

Litvanyalı animasyon öğrencisinden 100 güne 100 farklı kedi çizimi

4 yıl önce

0

Catwheezie (kedi hırıltısı) olarak da bilinen Emily Paquin, 13 Haziran’dan itibaren 100 gün boyunca her gün bir kedi çizmeye çalışan Litvanya’lı bir animasyon öğrencisi.

Şu anda 75. günde ve o 100’e ulaşmaya kararlı görünüyor. Bu projeye başlamasındaki asıl sebep ise ilginç. Emily bir kedi sahiplenmek istemiş ve ailesi buna karşı çıkmış. Emily de buna karşı her gün inatla kedi çizmeye ve bu emeğini her gün farklı bir kedi çizerek ailesine göstermeye karar vermiş. Ailesi de Emily’nin bu inadı ve emeği karşısında sonunda bir kedi sahiplenmesine destek vermişler.

Bored Panda ile yaptığı röportajda Emily, çizmeyi öğrendiği ilk şeyin kediler olduğunu söyledi. Her zaman komik kedi resimlerini sevdiğini ve benzerlerini çizip okul defterlerine yapıştırdığını söylüyor.

Sanatçı, şu anki 100 günlük hedefine ulaşmakta kararlı görünüyor. Instagram’daki çizimleri için kedilerin çoğuyla gerçek hayatta karşılaştığını söylüyor ve çizimlerin her birinin bitmesinin 2 ila 3 saat sürdüğünü belirtiyor.

Emily, “Genellikle, aynı anda birkaç tane üzerinde çalışıyorum, böylece her gün çizeceğim yeni bir kedim olacağından emin olabilirim” diyor ve ekliyor: “Bu projede çok fazla emek ve planlama var.”

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...