artwork

Lipton’dan şaşırtan hamle: Hard Iced Tea 

3 hafta önce

0

Lipton alkollü buzlu çay kategorisine giriyor

Patronunuz ofisinde mekanik bir boğaya bayılabilir veya ressam için modellik yapanların birkaç gün aynı pozu koruması gerekebilir.

Bu gerçekler, çay markasının bugün yayınladığı, Lipton Hard Iced Tea‘nin lansmanını duyuran yeni kampanyada anlatılıyor. Kutu başına %5 alkol dahil eden yeni ürün; Limon, Şeftali, Çilek ve Half & Half tatlarıyla geliyor.

Marka, haberi yaymak için “Mekanik boğa”, “Havuz partisi” ve “Yağlı boya ressamı” başlıklı, her biri absürt olanı görünür kılmayı amaçlayan reklamlar yarattı.


Her reklamın can alıcı ortak noktası şu: Bu durumlar saçma değil ve aslında “bariz”, tıpkı Lipton’un alkollü buzlu çaylarını piyasaya sürme kararı gibi.

Markaya göre Lipton Hard Iced Tea, bu yıl ABD’deki seçkin pazarlarda ve 2024’te ülke çapında piyasaya sürülecek. Lipton Hard Marka Direktörü Lisa Texido: “Sert buzlu çay nasıldır diye düşündüğünüzde Lipton Hard Iced Tea tam olarak bunu verir. Bence insanlar sert bir buzlu çayın bu kadar lezzetli olmasına şaşırabilirler – mutlaka denenmeli.” dedi.

Yaratıcı kampanya, Founders Agency ile ortaklaşa geliştirildi. İçerik ABD’de açıkhava, connected TV, dijital ve sosyal medya kanallarında yayınlanıyor. Founders Agency’den Katie Reid ve Kristin Mizushima: “Yeni bir marka, her zaman biraz daha fazla yaratıcı özgürlük tanır ve ‘bir ofisin ortasına mekanik bir boğa koyalım’ gibi fikirler öne sürdüğünüzde daha da eğlenceli olur” dedi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola yaz sezonu için hazır

Coca-Cola, müzik platformu Coke Studio’dan ilk orijinal parçasıyla yaz müzik...

Subway menü değişikliğine gidiyor

Fast-food zinciri Subway, İngiltere ve İrlanda’da menüsünde yaptığı en büyük...