artwork

Lipton ve Vodafone Türkiye’ye etik işbirliği ödülü

10 sene önce

0

Lipton’un, çayı gelecek nesillere miras bırakmak amacıyla üç yıl önce başlattığı, çevresel, sosyal ve ekonomik projeleriyle adeta bir bölgesel kalkınma hamlesine dönüşen Sürdürülebilir Çay Tarımı Projesi, Ethical Corporation Awards’da B2B Ortaklığı ödülüne değer bulundu. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen törende Lipton ödülü, Sürdürülebilir Çay Tarımı Projesi kapsamında Vodafone Türkiye işbirliğiyle geliştirilen tablet uygulamasıyla aldı.

Jüri üyeleri arasında Economist editörü Daniel Franklin, Greeenpeace direktörü John Sauven, Brunel Üniversitesi’nden Angela Ayios’un yanısıra kurumsal şirket yetkililerinin yer aldığı ödül töreni Londra’da yapıldı. Ödülü Unilever adına Unilever Dış İlişkilerden Sorumlu Global Başkan Yardımcısı Miguel Pestana, Vodafone Türkiye adına ise Vodafone Grubu’ndan Laura Crow aldı.

Uygulamayla %20’ye varan tasarruf sağlanıyor

Lipton’un Sürdürülebilir Çay Tarım projesi için Vodafone İş Ortağım tarafından özel olarak geliştirilen tablet uygulaması ile denetim süreçleri dijital ortama taşınıyor. Böylece verinin anlık ve online akışı sağlanırken iş süreçlerinde tasarruf ve verimlilik artışı kaydediliyor. Proje sayesinde sahada daha kısa sürede daha çok denetim yapılabildiği gibi, sonuçlar anında veritabanına işleniyor ve zamandan tasarruf edilirken veri girişlerindeki hata payı da önemli ölçüde azalıyor. Lipton’a ve Vodafone Türkiye’ye ödül getiren tablet uygulaması denetçilere yapılan masraflardan %17 ila %20 tasarruf sağlıyor. Uygulama, hasat dönemi dahil yılın 6 ayı aktif olarak kullanılıyor.

 

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...