artwork

Lionel Messi’nin duvar resmi kalabalıklaşıyor

1 yıl önce

0

Mastercard genç futbol taraftarlarını Lionel Messi duvar resmiyle destekliyor

Mastercard, yeni nesil futbol taraftarları üzerindeki etkisini öne çıkaran kampanyada futbolcu Lionel Messi ile birlikte çalıştı.“Futbol sevgisini yansıtmak. Paha biçilemez”, yeni UEFA Şampiyonlar Ligi Mastercard maskot kitinin lansmanına işaret ediyor.

Kampanya, her dört ebeveynden birinin (%24) çocuklarını onun ismiyle (“Leo”) çağırmayı düşündüğünü gösteren araştırmalardan ilham aldı. Buna ek olarak, %59’u kararlılık ve adanmışlığa ilham verme konusunda futbolcunun olumlu bir rol model olduğunu belirtti.

Mastercard dört genç hayranı, 2018’den beri Mastercard elçisi olan Messi’nin 15 metreye yedi metre boyutlarındaki duvar resmine katılmaya davet etti.

Global Street Art tarafından boyanan duvar resmi, Paris’te boyandı ve filme çekildi.

Sokak sanatı, hayranların bir maskot haline gelmesine ve kendilerini Messi’nin yanında Leo Takımı’ndaymış gibi görünmesine olanak tanıyan artırılmış gerçeklik filtresine yönlendiren bir QR kodu içeriyor.

Messi, “Futbol oynamak hayatımın tutkusuydu hep ve hiçbir şey, futbola olan sevgimi gelecek nesle aktarmaktan daha fazla sevindiremez.

Kendi kariyerime dönüp bakıyorum ve aynısını, önümüzdeki yıllarda destekleyeceğim geleceğin birçok yeteneği için yapabileceğimi umuyorum.” dedi.

İki dakikalık bir film aynı zamanda Messi’nin hepsinin Leo olarak isimlendirildiği bir grup çocukla tanıştığını ve “Leo Takımı”nı oluşturmak için üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu futbol formalarını dağıttığını gösteriyor. Filmde ebeveynlerin çocuklarına neden futbolcunun adını verdiklerini açıklayan kısa videolar da mevcut.

Mastercard Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeannette Liendo şunları ekledi: “Spor kahramanları, gelecek nesle ilham verecek ve onlara kendilerinin de büyük başarılara ulaşabileceklerine inandıracak süper güce sahip.

Bu nedenle Mastercard, duvar resmine aktarılanlar gibi genç futbol taraftarlarına kendilerini yıldız gibi hissetme fırsatı vermek için UEFA Vakfı ve Messi ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyor.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...