Lion of St. Mark ödülü Greenberge’e

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali yönetimi, festivalin 2015′teki ayağında Lion of St. Mark ödülünün R/GA‘nin kurucusu ve CEO’su Bob Greenberg‘e verileceğini açıkladı.

Festivalin başkanı Terry Savage, yaptığı açıklamada hem ödülü hem de ödülün bu yılki sahibi Greenberg’ü anlattı: “Lion of St. Mark ödülü özveri ve vizyonuyla sektörün geleceğini şekillendirmiş sıradışı kişilere veriliyor. Bahsettiğimiz kişi her dokuz yılda bir ajansının iş modelini yenileyerek gelişen teknoloji ile uyum içinde olmasını sağlayan biri. Çığır açan görsel efektlerin ve Titanium Grand Prix kazanan Nike+ Fuelband işlerinin ardındaki kişiden bahsediyoruz. Bob’un yeteneğini ve sektör adına taşıdığı önü alınamaz motivasyonunu bu ödül aracılığıyla kutlayabilmek bizim için büyük bir onur.”

Kurucusu olduğu R/GA ile 60′a yakın aslan kazanan Greenberg de ödüle layık görülmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. “Kariyerimin tamamında ve R/GA’in imzası olan herhangi bir işte yaptığımız her şeyin odağında yaratıcılığın olması için çaba gösterdim. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin çabalarımı böylesi önemli bir ödülle değerlendirmesi beni gururlandırdı.” dedi.

Ödülün yanı sıra Bob Greenberg, Techstars’ın kurucu ve yönetici ortağı Dave Cohen ile birlikte ‘Better Together: Ending the Madison Avenue vs. Silicon Valley Mentality’ isimli bir seminer verecek. 24 Haziran‘da yapılacak seminerde R/GA Accelerator programını inceleyip bu ajans liderliğindeki start-up hızlandırıcının içerik, veriler ve nesnelerin interneti içindeki yıkımı nasıl kullandığını ve aynı zamanda Madison Avenue ve Silikon Vadisi’nin tüketiciler için neler yapabileceklerini keşfedecekler. 27 Haziran’da yapılacak ödül töreninde sırasında da Bob ödülünü almak üzere sahneye çıkacak.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.