Lion of St. Mark bu yıl Marcello Serpa’nın

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yılki festivalde Marcello Serpa’yı Lion of St. Mark ile onurlandıracak.

“Lion of St. Mark bireylerin, endüstrimiz genelinde yaratıcılığa yaptığı önemli ve seçkin katkıları gözetilerek veriliyor” diyen Cannes Lions CEO’su Philip Thomas konuyla ilgili ayrıca, “Marcello’nun başarıları dünya genelinde bilinir fakat kendisinin belki de en göze çarpan başarısı, 1993’te Latin Amerika’nın ilk Grand Prix’sini eve götürmesinden sorumlu olması. Kendisi daha sonra 2’si başkanlık göreviyle olmak üzere 4 kez juride yer aldı ve görevi süresince AlmapBBDO Yılın Ajansı ödülünü 3 kez kazandı.” dedi.

GGK, DPZ ve DM9’daki başarılarının ardından, Serpa 1993’te AlmapBBDO’ya geçti ve burada José Luiz Madeira ile beraber çalışarak ajansı Sao Paulo’nun en başarılı ajanslarından biri haline getirdiler. 20 yıl sonra Serpa, kazandığı 160’tan fazla Aslan’la, Brezilya’nın en çok ödül kazanan art direktörü haline geldi. Grand Prix ödüllü işleri içinde 1993’te Guarana için yapılan basılı kampanya ve 2010 yılında Billboard için hazırlanan ‘Britney’, ‘Eminem’, ‘Marilyn’, ‘Bono’ ve ‘Amy’nin yer aldığı basılı kampanya yer alıyor.

Thomas konuyla ilgili konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Marcello’ya dair en güçlü hatıram kendisinin 2013’te Basın Jürisi Başkanı olduğu zamandı. Jüri üyeleri kendilerini tek tek tanıttı, ilk başta jüri için seçilmiş olmaktan öte Marcello’nun liderleri olmasından dolayı onur duydukları çok açıktı. O, bu ödülün temsil ettiği şeyin gerçek bir örneği.”

Ödül hankkında konuşan Serpa’nın yorumu ise, “Eğer Cannes Lions olmasaydı hayatım ve kariyerim tamamen farklı ve muhtemelen biraz da sıkıcı olabilirdi. Sahneye çıkan şu küçük merdivenler bana bağlandı ve onların tepesinde duran bazı yaratıcı efsaneleri her zaman imrenme ve hayranlıkla izledim. Endüstri içinde göze çarpan biri olarak görüldüğüm için gururlu, şaşkın ve aşırı derecede mutlu hissediyorum. Bu ödül, bu işi yapan birinin egosuna doğrudan bir doz adrenalin vermek gibi” şeklinde oldu.

Serpa’ya ödülü 25 Haziran Cumartesi günü yapılacak ödül töreninde takdim edilecek.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.