LinkedIn hikaye özelliğini kaldırıyor

Platform, profesyonel kullanıcılarının daha da kalıcı ve yaratıcı bir video deneyimi istediğini söylüyor.

LinkedIn, Twitter’ın Fleet özelliğini kaldırmasından neredeyse iki ay sonra kısa ömürlü hikayelerini kaldırıyor. Hiçbir şirket, Snapchat tarafından öncülük edilen ve Instagram’da çok popüler hale gelen kaybolan video formatıyla cazibe merkezi olamadı.

LinkedIn, profesyonel ağda işe dair “küçük sohbetler” getirmek için hikayeleri aracı olarak görmüştü. 2020 Ekim ayında küresel olarak hikayeleri sundu; kullanıcılara fotoğraf ve videoları 20 saniyeye kadar paylaşma olanağı sağlıyordu. Bu, feed’in üstündeki bir sekmede 24 saat boyunca görüntülenebiliyordu.

31 Ağustos’ta paylaşılan bir gönderide LinkedIn Kıdemli Ürün Direktörü Liz Li, kullanıcıların kendi profillerinde kalıcı olacak, kaybolmayacak video’lar istediğini belirtti.

“Stories’i geliştirmede, insanların profillerine bağlı resmi olmayan videolar istemediklerini ve kısa süreli oluşun, insanların paylaşım yapma konusunda hissettiği engelleri azaltacağını varsaymıştık. Meğerse profesyonel hikayelerini daha kişisel bir şekilde anlatan kalıcı videolar oluşturmak istiyorlarmış. Bu hem kişiliklerini hem de uzmanlıklarını sergiliyor.” dedi.

LinkedIn eylül ayının sonuna kadar hikayeleri kapatacak ve platformunda yeni bir video deneyimi yaratma biçimini deneyeceklerini söyledi.

Li şöyle yazdı: “Karışık medya ve yaratıcı eğitim araçlarını platformumuzda tutarlı bir şekilde benimsemek istiyoruz, profesyonel kimliğinizle daha sıkı entegre etmek için çalışıyoruz.”

Kalıcılığın yanı sıra LinkedIn, videolara, çıkartmaların veya “günün sorusu” gibi araçların ötesinde daha fazla yaratıcılık eklemek konusunda çalışacağını söyledi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.