artwork

LinkedIn eski suçluları moda tasarımcılarına dönüştürüyor

10 ay önce

0

Inside Out ve LinkedIn tarafından yürütülen bir hapishane rehabilitasyon projesinin parçası olarak bir grup eski suçlu, kendi giyim markasını yarattı.

Inside Out Kurucusu Greg McKenzie tarafından Zack Fortag ile iş birliği içinde oluşturulan proje, 18 – 27 yaşları arasında cezaevinden yeni ayrılan gençleri bir araya getirdi; serbest bırakıldıktan sonra iş bulmakta zorlananlara eğitim ve danışmanlık verdi.

Proje, LinkedIn tarafından yetkilendirilmiş Ekonomi ve İş Araştırmaları Merkezi’nden (CEBR) gelen veriler sonrasında tasarlandı. Araştırma, cezaevinden çıkanların yalnızca yaklaşık %20’sinin arayışlarının ilk yılında iş bulabildiklerini tespit etti.

CEBR’nin araştırması ayrıca, eski suçlular için işsizlik oranının, serbest bırakılmalarından altı hafta sonra %89 olduğunu buldu. 2020’de cezaevinden ayrılanlarda yapılan analiz, bu oranın tahliyelerinden bir yıl sonra yalnızca %44’e yükseldiğini ortaya koydu.

Bununla mücadele etmek için gruba, giyim sektöründe ürün yelpazesi oluşturmalarına yardımcı olacak serigrafi ve tasarım gibi teknik becerilerin yanı sıra satış ve pazarlama dahil olmak üzere farklı beceriler kazandırıldı.

Pozisyonlar için başvuruda bulunmayı öğrenmelerinin yanı sıra LinkedIn’de kendi profesyonel profillerini oluşturma konusunda desteklendiler.

LinkedIn ayrıca bu proje için sosyal mecralarda yayınlanan iki dakikalık bir film hazırladı.

Markalı şapkalar, tişörtler, yüz maskeleri ve çantalar dahil olmak üzere benzersiz giyim koleksiyonunda on üç parça mevcut. Giysiler 19-28 Nisan tarihleri arasında Westfield Stratford’da VCCP London tarafından oluşturulan “Blank Canvas” adlı bir pop-up mağazasında ulaşılabilir olacak.

LinkedIn İngiltere Marka Pazarlama Müdürü Zara Easton: “Cezaevinden ayrılan bu gençlere, potansiyellerini göstermeleri için ikinci bir şans vererek karşılaştıkları bazı engelleri kaldırmaya başlayabilir ve diğer eski suçluları yeni bir başlangıç yapmaları için güçlendirebiliriz.” dedi.

VCCP London Yönetici Yaratıcı Direktörü Matt Lloyd ise: “Genç suçlular için destek ağları zaten çok az ve pandemi ne yazık ki buna tuz biber ekti.

Yeni bir gelecek inşa etmeye çalışan eski bir suçlu için, LinkedIn çok da göze çarpan bir başlangıç noktası olmayabilir ancak platform, oldukça uzak görünebilecek türden öğrenme, tavsiye ve bağlantılar sunabilme konusunda benzersizdir.” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Güzellik, bakanın gözlerindedir

Apple’dan sonra Samsung da tamamen akıllı telefon kamerasıyla çekilmiş filmler...

Burberry İngiliz köklerine geri dönüyor

Burberry, ‘modernize edilmiş’ bir logo da dahil olmak üzere, yeni...

Alzheimer sadece hafızadaki bozukluklardır

Alzheimer Forschung Initiative, alzheimer rahatsızlığıyla ilgili daha anlaşılır bir çerçeve...